Brezový workshop s Weledou

Ahojte, mucky, krásny piatok! ♥
Ak sledujete môj Instagram, tak vám pravdepodobne neuniklo, že som pred dvomi dňami mala tú česť zúčastniť sa workshopu s mojou milovanou Weledou. Tento jarný event prebehol v Bratislave v podniku Satori Stage a bol zameraný na očistu tela zvonku i z vnútra a na produkty od Weledy, ktoré to umožňujú.

Tak ako minule, aj tentokrát bol workshop rozdelený na dve časti. Prvá časť bola pod vedením hlavného botanika Weledy Torstena Arnckena, ktorý nám rozprával o breze ako takej, o jej pôvode, rozšírení, typickom vzhľade, listoch aj pukoch. V rámci tejto kreatívnej časti sme kreslili časť brezy aj jej vysušený list, ktorý sme dokonca ochutnávali. Bolo to pre mňa naozaj nezvyčajný no veľmi zaujímavý zážitok - chutnať vysušený list. A keďže vás asi bude zaujímať, aký bol, mne prišiel dosť horký, bylinný s kyslastou dochuťou, ktorú si viem ešte stále veľmi dobre vybaviť. Musím povedať, že ma to veľmi bavilo. Rastliny a ich účinky sú pre mňa nesmierne fascinujúce a možnosť poznávať ich skutočne všetkými zmyslami je pre mňa výnimočnou príležitosťou.


Druhá časť bola skôr teoretická. Najskôr sa nám predstavil inštruktor jogy Václav Krejčík, ktorý nám rozprával o detoxe, svojich skúsenostiach s ayurvedskou očistou tela a ako by mal správne prebiehať detox v domácich podmienkach. Po ňom nám opäť skvelá Miška - školiteľka a kozmetická poradkyňa Weledy - rozprávala o jednotlivých produktoch s výťažkami z brezy, ktoré má Weleda vo svojej ponuke. Je to sprchový peeling a telový olej a potom očistná kúra, ktorú sme mali možnosť aj ochutnať a ja sa musím priznať, že by som si ju musela riediť s vodou a dosladiť, nakoľko je na mňa priveľmi horká, no aj tak ma zaujala a chcela by som na sebe otestovať jej účinky.
Workshop bol opäť nesmierne príjemný a cítila som sa tam veľmi dobre. Weledu milujem, takže som naozaj šťastná, že som sa ho mohla zúčastniť a dozvedieť sa opäť niečo nové o ich produktoch. Samozrejme, že nemohli chýbať ani kamarátky - blogerky a PRky, ktoré som veľmi rada stretla a takisto úžasné mňamky (a len tak na okraj fakt oceňujem ochotu a prívetivosť personálu a možnosť nahliadnuť do menu, v ktorom boli poctivo vyznačené všetky alergény, čo je pre mňa dosť dôležité).

Úprimne dúfam, že čoskoro opäť Weleda niečo vymyslí, pretože by ma veľmi zaujímali aj ostatné rastlinky. A že nabudúce sa už budem môcť opäť vidieť aj s úžasnou Pavlínkou (sledujte jej Instagram, robí prekrásne fotky!) ♥
Na záver ešte raz veľmi ďakujem za pozvanie a aj za krásny darček - kozmetickú brezovú sadu, Skinfood, super fľašu na vodu a krááásnu plátenú tašku :))

1 komentár

  1. Musel to být opravdu skvěle prožitý a hlavně zajímavý den. Hlavně to chutnání suchého listu by mě opravdu zajímalo :-D Fotečky máš moc pěkné a kvalitní! :-)

    OdpovedaťOdstrániť