Laky na nechty Models Own Chrome

Ahojte, prajem vám krásny začiatok nového týždňa! ♥
Dnešný článok som sa rozhodla venovať recenzii a keďže sa v poslednom čase snažím začínať týždne čo najlepšie a najkrajšie, zvolila som ako dnešnú tému štvoricu prekrásnych lakov na nechty od značky Models Own.


Tieto láčiky mi venoval e-shop rajnehtu.cz a ako som vám už spomínala vo videu, odtiene som si vyberala viac-menej naslepo len podľa fotiek, ktoré som našla na internete, preto som bola celý čas v napätí, ako môj výber dopadne. Vy už asi viete, že môj prvý dojem z lakov bol viac než dobrý. Maximálne som si zamilovala ich obaly, ktoré sú pravdepodobne najkrajšie, aké som kedy na lakoch videla. A možno práve preto, že sa mi tak veľmi páčia, som očakávala, že ich obsah bude vyzerať rovnako.


Pravdou ale je, že výsledok na nechtoch obalom rozhodne nezodpovedá. To ale neznamená, že som nespokojná alebo že sa mi laky prestali páčiť! Odtiene lakov sú podľa mňa naozaj krásne a stále som presvedčená o tom, že som si vybrala veľmi dobre.

Ak sa rozhodnete si niektorý z týchto lakov zaobstarať, mali by ste vedieť, že ide o kvalitné laky, ktoré sú veľmi dobre pigmentované, stačí ich jedna vrstva a výborne sa lakujú a to aj napriek tomu, že štetec je rezaný dorovna, čo ja úprimne veľmi neobľubujem. Ich výdrž u mňa nebola nejak výrazne nadpriemerná, povedala by som, že taká bežná približné trojdňová (nikdy mi žiaden lak dlhšie na nechtoch nevydržal).

Čo je ale veľmi dôležité a na čo určite nesmiete zabudnúť je, že ich pred lakovaním musíte dôkladne pretrepať, aby sa chrómové pigmenty rovnomerne rozložili v základe. Ak to nespravíte, môže sa vám stať, že farba na nechte bude nerovnomerná, ako sa stalo aj mne. Lak som nepotriasla a keď som prvý krát lakovala, v zlatom základe som mala výrazné bronzovo-oranžové pásiky kvôli tomu, že pigment bol rozložený nerovnomerne.
Čo sa týka ich výsledného efektu, na nechte schnú do takého semi-matte kovového finišu, z ktorého viete veľa dostať tým, že nechty prelakujete ešte nejakým lesklým topcoatom.
Za seba tieto laky hodnotím veľmi pozitívne, som nesmierne rada, že som ich mohla otestovať a obohatiť nimi moju zbierku.

(Keď kliknete na jednotlivé fotky, budete presmerovaný ku konkrétnemu laku na e-shop)

Dnes ale ešte nekončíme, keďže by som vám chcela ukázať jeden ďalší produkt - odlakovač od značky Zoya, ktorý ste tiež už videli vo videu a ak si pamätáte, keď som ho vybalila z krabičky, tak sa mi veľmi páčil. Dnes si myslím to isté, je to jednoznačne najkrajší odlakovač, aký som kedy mala alebo aspoň videla! Okrem toho mu dávam veeeľký palec hore za to, že jeho súčasťou je pripojiteľná pumpička, ktorá veľmi uľahčuje manipuláciu s produktom a jeho používanie.
Odlakovač má v sebe určité množstvo acetónu, čomu sa ja zo zásady vyhýbam, no pri používaní tohoto som nepociťovala a nepociťujem nejaké zvýšenie sušenie nechtov a kožičky v okolí, takže sa toho netreba báť, len teda nie je vhodný na nechty s gélovou či gellakovou úpravou, ktorú by acetón mohol poškodiť.Veľmi chválim, ako rýchlo a dôkladne dokáže rozpustiť lak a necht dokonale vyčistiť a pripraviť na ďalšiu starostlivosť či novú farbu. Mňa osobne veľmi prekvapila jeho vôňa, vôbec z neho necítiť acetón a ani taký ten typický zápach odlakovača, naopak vonia veľmi pekne, akoby kvetinovo lebo ovocne. Úprimne tú vôňu neviem veľmi definovať, ale je mi nesmierne príjemná.
Takže ak hľadáte nejaký fakt dobrý odlakovač, ktorý vám neponičí nechty a nestrávite odlakovaním večnosť, určite mrknite na tento.
To už bude odo mňa všetko, ďakujem, že ste si prišli prečítať dnešný článok a budem sa na vás tešiť opäť čoskoro pri ďalšom!


5 komentárov

 1. Omg these shades are so beautiful...
  Nice pics.
  Xoxo from Portugal

  marisasclosetblog.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vůbec jsem netušila, že tato značka existuje:). Ale vypadají vážně skvěle:).

  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 3. taktiež nepoznám značku ani produkty tejto kozmetiky, ale rozhodne stoja za povšimnutie :) palec hore za ten aplikátor na odlakovači :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tyjo tak ty jsou fakt nádherný :) o značce už jsem slyšela, ale žádný produkt nevlastním :)

  Maris Novotná

  OdpovedaťOdstrániť