Musela som sa úplne zmeniť, aby som sa opäť našla

Ahoj, večer ťa bude čakať prekvapenie!
Hej? Aké?
Máš novú ženu!
Hnedovlasú?
Mhm... a nielen to. Chceš vedieť, čo som spravila?
Jasné.
Naozaj to chceš vedieť teraz alebo počkáš na večer?
Teraz.
Spravila som niečo strašné!
Čo?
Ostrihala som si vlasy. Ale veľmi.


Vlastne to nebolo až tak veľmi, asi desať centimentrov, ale vzhľadom k tomu, že som ani pred tým nemala vlasy nejak extra dlhé, to bolo naozaj dosť. Pôvodne to mal byť taký dlhší bob, no nakoniec z toho vzišlo čosi iné. Ale páči sa mi to. 


Moje blond vlasy sa mi síce páčili, no niesli so sebou akési bremeno. A keď som sa pred asi pol rokom odfarbila kvôli tomu, že som potrebovala zmenu, už vtedy som vedela, že to nebude natrvalo ani na veľmi dlho. V tom čase to však bolo pre mňa dôležité, tak som to spravila. 
V posledných dňoch som však čím ďalej tým intenzívnejšie premýšľala nad tým, že by možno nebolo zlé vrátiť sa opäť k "mojej" farbe. Píšem k "mojej", pretože aj keď som prirodzene brunetka, od gymplu som si vlasy farbila na tmavšiu a výraznejšiu.


Pre túto dosť viditeľnú a značne radikálnu zmenu som sa rozhodla z viacerých dôvodov.
Tie, ktoré ma k tomuto rozhodnutiu viedli najviac, boli vnútorné. Ako blondínka som si pripadala strašne detsky. Čo pre niekoho asi nie je zlé, no ja som si neustále pripadala ako malé dievčatko a nie ako žena, ktorá chce verejne prezentovať svoje názory a byť vnímaná seriózne. Tiež som mala pocit, že tie vlasy vôbec ale vôbec nekorešpondujú s mojou osobnosťou a ani ja sama som si ich neverila.
Moja povaha ani moje zmýšľanie totiž nikdy neboli blond a aj keď som veľmi chcela byť takou tou krehkou princezničkou, po prvé by sa mi to nikdy nepodarilo a po druhé taká jednoducho nie som. A farba vlasov nikdy nezmení to, že som vždy bola viac Max ako Caroline.
Okrem toho som pocítila aj dopad tej farby na moje sebavedomie, keďže som sa veľmi ťažko zbavovala takého medeno-karamelového nádychu, čo som neustále riešila a často som sa cítila ako kurča zmiešané s prasiatkom. Žlté vlasy (hlavne pri korienkoch) a ružová tvár, ktorá bola výsledkom toho, že som si na vrchu hlavy nevedela trafiť ten správny studený tón.


Druhá vec sa týkala zdravia vlasov. Je mi jasné, že žiadna farba asi nebude pre vlasy nejako extra prospešná, no zvlášť blond, ktorá z vlasov odstraňuje ich prirodzený pigment, ich nesmierne oslabuje. A v podstate okamžite, keď som vlasom ich stratený pigment doplnila, citeľne sa zmenila aj ich kvalita.
Ostrihala som ich tiež preto. A síce to budem potrebovať ešte trochu doladiť od odborníka (a navyše ich, prosím, berte s rezervou aj kvôli tomu, že som ich mala veľmi zle vyžehlené), úspešne som sa zbavila celej tej najviac poškodenej časti a dopriala svojim vlasom svieži nový začiatok, ktorý sa možno tak trochu týka aj mňa. Odstrihla som síce viac než bolo nevyhnutne nutné, ale o tom vám napíšem niekedy nabudúce. Čoskoro.

PS: Keď som sa uvidela v zrkadle s novými vlasmi, prvá myšlienka, ktorá sa mi v hlave vynorila, znela: "Takto je to správne". A už dlho som sa necítila tak dobre! ♥


12 komentárov

 1. Ty si neskutočný blázon. Ale je to skvelá zmena a veľmi ti to svedčí. <3 Krásna, naozaj moc moc krásna. <3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pristanu ti🙂 a ked citis, ze takto je to spravne, tak niet o com :). Ja sa tiez chystam k povodnej farbe, hoci mne to naopak trha srdce, lenze mi zrusili moju oblubenu farbu a s tymi ostatnymi je farbenie hroza a cim dalej tym vacsia... no a nehovoriac o tom, ze to celkom nici vlasy...:(

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je to veľmi príjemná zmena a neskutočne ti táto farba pristane! Pôsobiš veľmi šťastne a strašne sa mi páči, ako si celý článok dala dokopy :)

  www.frenchstyle.eu

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Coco Chanel povedala že žena, ktorá si ostrihá vlasy je schopná dobyť svet! A tebe to nielen neskutočne sedí ale aj je na tebe cítiť ako si zrazu vnútorne spokojnejšia! Už aj predtým si bola, ale po tomto článku si môj obrovský vzor!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ty moja odvážnica! :-* klobúk dole pred takýmto rozhodnutím...ale rozhodne som za, pretože takto vyzeráš naozaj tak "serióznejšie" a šťastnejšie :) ja som všeobecne proti odfarbovaniu tmavých vlasov na blond, pretože to iba v mála prípadoch vyjde naozaj pekne...a toto ti svedčí oveľa viac :) teším sa na ďalšie fotky v nových vláskoch :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Zmena ti nesmierne svedčí, dráha, krásny inšpiratívny článok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Zmena v živote je dôležitá a z môjho pohľadu ti tmavšia farba viac pristane :)

  AN Beauty Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Musím povedať, že táto farba ti pristane viac ako blond. Ja som si pred týždňom tiež sama ostrihala vlasy. Prišla som domov a mala som chut byt kratkovlasá a teraz už som.
  Mám rada spontánne rozhodnutia a taktiež sa zamýšľam nad zmenou farby lebo táto blond sa so mnou ťahá od narodenia ale nejak ma od toho všetci dohovárajú.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Super! Toto ti naozaj pristane, ako dĺžka tak aj farba! A hlavne, že si ty spokojnejšia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Jee, tak to ti vážně neskutečně sluší! Moc krásný článek:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 11. takto máš tie vlasy super, myslím, že ti to aj pristane viac ako blond ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Hlavní je že se sama cítíš super,barva ti moc sluší, super článek ;)

  OdpovedaťOdstrániť