No Spend Challenge | Druhý mesiac: Úspechy, neúspechy a ďalšie plány

Ahojte, prajem vám krásny deň! ♥
Vitajte pri novom článku, v ktorom by som sa opäť po mesiaci chcela venovať mojej No Spend Challenge. Dnes by som vám rada ukázala, ako som pokročila a podelila sa s vami o moje úspechy aj neúspechy uplynulého mesiaca. 


Hneď začiatok mesiaca bol pre mňa v tejto oblasti úspešný kvôli tomu, že som jednu noc (doslova noc, robila som to približne od 23:00 do 02:00) strávila triedením svojej dekoratívnej kozmetiky. Celkom dosť produktov som vytriedila na darovanie a niekoľko som ich vyhodila, čo uvidíte aj v najbližších Spotrebovaných. Okrem toho som si trošku preorganizovala kozmetický stolík, na ktorý som si umiestnila produkty, ktoré môžem používať na každodenné líčenie a pre ktoré sa mi nechcelo chodiť do skrine a preto som ich nepoužívala. 
Čo toto triedenie pre mňa znamenalo? Že som celkom výrazne zmenšila počet produktov v skrini, kde je to teraz omnoho vzdušnejšie, priestrannejšie a vzhľadnejšie, zbavila sa kúskov, ktoré som skladovala kvôli nejakému sentimentu a veľké množstvo produktov začala pravidelne používať, čo je kľúčové a nesmierne dôležité. 
Čo sa týka triedenia, počas februára ste videli video s mojou zbierkou lakov na nechty, z ktorej toho neubudlo nejak rapídne veľa, no aj tých niekoľko málo kúskov pre mňa spravilo rozdiel a opäť som sa v mojej snahe trošku posunula.
Z tohto procesu som pre vás spravila aj niekoľko rýchlych fotiek, ktoré sú ale maximálne chaotické, nevzhľadné a je na nich veľký neporiadok, no myslím si, že na zdokumentovanie veľmi dobre poslúžia.
Okrem triedenia dekoratívky sa mi podarilo spotrebovať veľké množstvo starostlivosti. Onedlho na mojom kanáli pribudne video o spotrebovaných produktoch sa posledné dva mesiace a ja musím povedať, že som na seba veľmi pyšná. Popravde sa nestačím čudovať, ako som produkty zredukovala len čisto spotrebou a pritom nemôžem povedať, že by som kozmetikou plytvala, práve naopak som začala používať ešte menšie množstvá než doteraz. Takže som zo skrine často vyťahovala zásoby, až sa mi podarilo tú obrovskú papierovú dm tašku zredukovať na dve malé taštičky, jednu kozmetickú a jednu krabičku so setom. Po prvé to v skrini zaberá omnoho menej miesta a po druhé je to pre mňa obrovský pokrok!


Čo sa týka nákupov, niečo málo ste mohli vidieť v Haule - niekedy v druhom týždni som si kúpila dve farby na vlasy, štipce do vlasov, ceruzku na obočie, pemzu a zosvetľovač makeupu. Myslela som si, že tým moje nákupy na február skončili, pretože som mala a mám všetkého dosť, no nakoniec som sa ešte rozhodla pre jeden krok na ktorý nie som vôbec pyšná a ktorý mi spôsobil značné výčitky svedomia. Chcela som využiť aktivované kupóny v dmApp, tak som si ešte dokúpila farby na vlasy. Vzala som si rovno osem krabičiek, ktoré síce určite využijem, no spôsobila som tým, že ich budem musieť skladovať, čo je vec, ktorú sa snažím odstrániť. Toto je teda krok, ktorý považujem vrámci mojej Challenge za veľký neúspech, i keď v konečnom dôsledku som tým možno ušetrila aj čas aj peniaze. Po prvé kvôli tomu, že som na nich využila zľavové kupóny v hodnote -25% a aj zľavu -10% na celý nákup a tiež preto, že takto dlhšie nebudem musieť ísť do drogérie kvôli farbe na vlasy a nebude ma to lákať ku kúpe drobností typu štipce do vlasov, ktoré som síce potrebovala, ale neboli vyslovene úplne nevyhnutné. No... dúfam, že sa chápeme.


Keď som premýšľala o ďalších plánoch vrámci tejto challenge, došlo mi, že už nemám ani čo triediť, takže musím spotrebúvať. Iste, že by bolo možné všetko prebytočné zbaliť a niekomu venovať, no o to jednoduchšie by bolo začať opäť nakupovať. Takto to robím preto, aby som si to "vyžrala" a keď už som toľko nakupovala a hromadila, nech to aj miniem. Ako keď nechajú rodičia svoje dieťa vyfajčiť celú krabičku cigariet. No, niečo na ten spôsob. Keď už som ale v tom, rozhodla som sa rozšíriť challenge aj na knihy a čaje, s ktorými mám v podstate rovnaký problém. 
Najbližšie týždne budem teda poctivo míňať, čítať a piť čaje a samozrejme s vami zdieľať moje pokroky či rôzne myšlienky týkajúce sa tejto témy.


3 komentáre

 1. Skvelý nápad. Ja sa snažím tiež domíňať svoje rozbalené krémy, šampony, balzamy, sprcháče, proste všetko možné a dovtedy nenakupovať žiadne ďalšie, kým ich neminiem. Je to síce trochu ťažké, pretože vždy objavím niečo, čo by som chcela vyskúšať (a bohužiaľ, musím sa priznať, že sem tam aj podľahnem) ale snaha sa cení. :-D

  Ledyms Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takéto články ma nesmierne bavia. Ja už nejaký ten čas prechádzam na cruelty free kozmetiku, ale kedže som toho mala nahromadené doma až príliš, tak sa snažím spotrebovávať a darovať, ked sa mi to už vyložene nehodí. Je príjemný pocit, že si dal niekto stopku so mnou a že nie som jediná, ktorá sa teší, že minie fľaštičku makeupu, šampónu alebo sprcháču. Ked toto nadšene rozprávam kamarátkam, tak ma vôbec nechápu, že prečo sa teším, že som niečo minula :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jéj, super článok :) triediť skrátka treba, či už kozmetiku, šatník alebo svoje okolie zahŕňajúce aj ľudské bytosti :D myslím, že to nikdy nemôže byť na škodu :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť