Starostlivosť o ruky a nechty od Weledy

Ahojte, krásny pondelok vám všetkým! :)
Tento týždeň som sa opäť rozhodla začať recenziou, pre zmenu tentokrát bude reč o troch produktoch určených na starostlivosť o ruky a nechty od mojej milovanej Weledy.

Ako možno už viete s videí, tentokrát som si na testovanie vybrala produkty z radu s granátovým jablkom. Padli mi totiž do oka krém na ruky, olej na nechty a ceruzka na zjemnenie nechtovej kožičky, keďže sa v poslednom čase starostlivosť o nechty stala mojim hobby a náramne si ju užívam. Poďme sa teda spolu pozrieť na jednotlivé výrobky.


Olejová ceruzka na zjemnenie nechtovej kožičky
Určite z vlastnej skúsenosti veľmi dobre viete, že starostlivosť o nechtovú kožičku je nesmierne dôležitá, pretože keď sa zanedbáva, sme náchylní na trápenie so zádermi, pomalším rastom nechtov a ich slabosťou či lámavosťou. Preto je dôležité kožičku ošetrovať, vyživovať a časti, ktoré priveľmi zasahujú do nechtu, šetrne odstraňovať. Všetky tieto úkony viete veľmi jednoducho zvládnuť práve s touto olejovou ceruzkou.
Ja som doteraz vždy používala zvlášť produkt a jeden či dva nástroje na odstránenie kožičky a následne ďalší produkt na jej výživu a ošetrenie. Jediné, s čím si vystačím teraz je táto ceruzka, ktorá vyzerá podobne ako také tie perá na korekciu laku, tiež má zospodu náhradné hlavy, no miesto odlakovaču je napustené voňavým olejom z granátového jablka a s extraktom z nechtíka lekárskeho.
Používa sa tak, že najprv jemne potriete necht a kožičku olejom, necháte chvíľku pôsobiť a potom opatrne kožičku zatlačíte proti smeru rastu nechtu. Je to maximálne jednoduchý a rýchly proces, ktorý je aj veľmi efektívny a môžete ho pokojne absolvovať každý deň, dokonca aj keď máte nalakované nechty.
Napadá mi jediný prípad, kedy by ste museli siahnuť ešte po nejakom nástroji, a to keby ste mali tú kožičku tak veľmi narastenú, že by sa nedala zatlačiť a jej uvoľnené časti by sa hýbali či odstávali pri mieste, z ktorého vyrastá necht. Vtedy jedine budete potrebovať nožničky či klieštiky na opatrné (!!!) zastrihnutie. Mne sa to stalo len raz na jednom nechte a nepredstavuje to pre mňa žiaden problém.


Vyživujúci olej na nechty a nechtovú kožičku v ceruzke
V poslednom čase sa mi konečne podarilo pochopiť fungovanie a dôležitosť používania nechtového oleja a rovnako som zistila, že nie každý olej predávaný ako nechtový, je skutočne vhodný.
Najvýznamnejší dôvod je, prirodzene, výživa nechtu a kožičky. Druhý, no nemenej dôležitý je ten, že tým nechtu zabezpečíte flexibilitu. Ak ste zvyknúté používať spevňujúce laky alebo máte nechty naopak vysušené (pre toto vysvetlenie je to jedno), máte necht veľmi tvrdý a tým pádom náchylnejší na zlomenie. Ak mu však doplníte výživu formou oleja, zabezpečíte mu zároveň flexibilitu, preto sa vám pri náraze síce môže zohnúť, no nezlomí sa.
Olej by ste správne mali nanášať na čisté nechty kvôli tomu, aby sa mal kde vstrebať. Preto je pre neho najlepšie miesto celá plocha nechtu, kam sa vsiakne a bude fungovať tak, ako má. V prípade, že máte nechty nalakované alebo upravené gélom, akrylom či gellakom, táto plocha pre olej neexistuje a odporúča sa ho nanášať pod necht, aby mal aspoň nejaké miesto, kam sa môže vsiaknuť.
A keď už hovorím o vsakovaní, vhodný olej na nechty je taký, ktorý sa do nechtu skutočne vsiakne a nestojí dlhé minúty na jeho povrchu. Mne osobne sa najviac osvedčil jojobový a bola som veľmi milo prekvapená, keď sa aj tento granátový s včelím voskom, bambuckým maslom a harmančekom po chvíli úplne vsiakol (a to si ho dávam požehnane). Takže za mňa klobúk dolu a aplaus!
Veľmi by som chcela pochváliť aj jeho balenie, pri ktorom vám stačí párkrát otočiť spodnou časťou obalu a olej vám vystúpi nahor do štetca a nemusíte nič nikam namáčať. Za toto tiež veľký palec hore.


Regeneračný krém na ruky
Krém na ruky je, myslím, samozrejmosťou každej kabelky, kúpeľne, pracovného stola či nočného stolíka, nemám pravdu? Okrem toho, že sa vďaka nemu zbavujeme nepríjemného pocitu suchých a akoby kriedových rúk, staráme sa aj o jemnú pokožku, ktorá ako jedna z prvých (hneď po krku) odhaľuje náš vek. Popri tom ale takisto vyživujeme i nechty, ktorým keď navyše doprajeme jemnú krátku masáž, podporíme ich rast.
Musím priznať, že som si myslela, že tento krém bude mať podobnú konzistenciu ako SkinFood - že bude hutnejší, hustejší, mastnejší a budem musieť dlhšie čakať na jeho vstrebanie. Zostala som preto celkom prekvapená, keď som zistila, že to tak nie je. Je maximálne ľahučký, perfektne sa rozotiera, naozaj rýchlo sa vstrebáva a navyše vďaka svojmu zloženiu pomáha predchádzať tvorbe pigmentových škvŕn. Pokožku necháva na dlho hydratovanú a príjemne jemnú bez lepivého či mastného filmu a navyše prekráásne vonia, koniec-koncov ako všetky produkty v dnešnom článku :)

Za seba teda všetky tri produkty úprimne odporúčam a som z nich naozaj nadšená! Zaradila som ich do svojej pravidelnej nechtovej starostlivosti a odvtedy pozorujem naozaj zmenšenú lámavosť a rýchlejší rast. Pripisujem to im, pretože som nič iné v tejto oblasti nemenila a verím, že s ďalším používaním sa to ešte zlepší. Dám vedieť ;)


4 komentáre

 1. Všetky produkty vyzerajú super, ja mám od tejto značky jeden univerzálny krém a som s ním nesmierne spokojná :)

  The Noela

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne fotky! Od Weledy som myslím, že ešte ani nič nevyskúšala, avšak už som viackrát narazila na produkty, ktoré ma zaujali a toto je presne ten istý prípad. Tieto dva produkty by moje ruky a nechtíky veru potrebovali! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ten vyživujúci olejček v ceruzke musí byť riadne super :) ale aj ostatné produkty vyzerajú parádne ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Weledu máme moc rády! :) Ale zrovna tenhle produktům jsme se nějak záhadně vyhnuly.. Díky za recenzi, určitě vyzkoušíme. :))

  B&M&P

  OdpovedaťOdstrániť