Svadobný wishlist | Šaty

Ahojte, prajem vám krásny pondelok a opäť vás tu vítam! :) 
Dnešný článok som sa rozhodla venovať prvej dávke svadobnej inšpirácie, alebo lepšie povedané, prvému svadobnému wishlistu.

Je mi úplne jasné, že čo sa týka svadby, sú dôležitejšie a podstatnejšie veci, na ktoré treba myslieť, no musíte samy uznať, že pri predstave svadby sa vám ako prvé vybavia svadobné šaty. No dobre, tak možno vám nie, ale mne áno. Vždy som si myslela, že keď sa budem vydávať, budem mať také tie princeznovské - korzetové so srdiečkovým výstrihom, obrovskou tylovou sukňou a dlhým závojom, ktorý by sa za mnou ťahal ešte dobré dva metre. 


Časom, ako som chodila na svadby alebo o nich počúvala a ako sa postupne kryštalizoval aj môj vkus, som si uvedomila, že to, čom som vám pred chvíľou opísala, je skôr opak toho, čo by som naozaj chcela. Po prvé preto, že sa na vlastnej svadbe chcem cítiť príjemne a pohodlne a chcem chodiť sama na záchod. Vážne, nerada by som chodila čurať s dvomi či tromi ďalšími ľuďmi, ktorí by mi držali sukňu nad hlavou. A takisto by som chcela, aby mi môj budúci manžel mohol dať kedykoľvek pusu a objímať ma bez toho, aby musel bojovať so záplavou textilu.

A ako teda vyzerajú tie moje vysnívané? 
Sú dlhé, biele alebo krémové, majú bohato zdobený dekolt, jednoduchú subtílnu padavú sukňu a v najideálnejšom prípade majú aj tenké ramienka. Viem si však predstaviť aj zdobenú sukňu, ak zostane poddajná a jednovrstvová. Výstrih by sa mi páčil do V-čka, no viem si predstaviť aj srdiečkový či riešený štýlom balcony podrpsenky. Diskutovať by som vedela aj o tých ramienkach, na ktoré nemám postavu (no pevne verím, že do svadby budem) - asi by som mohla mať aj šaty bez nich, alebo s hrubšími padnutými a dokonca sa občas pohrávam aj s myšlienkou dlhých rukávov.

Viem, že môj opis je asi trošku chaotický, preto som vytvorila koláž, v ktorej je moja predstava perfektne vyobrazená. Možno si poviete, že to nie je dobré, keď nemám konkrétnu a pevnú predstavu, ja si však myslím, že takto aspoň nebudem sklamaná, keď tie "jediné dokonalé" nenájdem. Rada si nechávam otvorené možnosti a som naklonená viacerým alternatívam, čo si myslím, že zaručí väčšiu pravdepodobnosť úspechu pri hľadaní.


A viete čo by ma zujímalo? Aké sú vaše vysnívané svadobné šaty, prípadne ak ste sa už vydávali, či ste v tom čase boli so svojim výberom spokojné :) Tak sa so mnou určite podelte v komentároch ;)


2 komentáre

  1. Já už svoji představu o svatbě mám a jelikož přítel něco naznačoval tak si myslím,že to co nevidět přijde :) :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Já naprosto miluji svatební šaty, ale zatím se na ně jen koukám :)
    určitě si vybereš ty nejhezčí pro tebe :)

    Little Dreamer

    OdpovedaťOdstrániť