Svieža a zjednotená pleť s Alcinou

Ahojte, prajem vám krásny piatok! 
Ako som vám už nedávno avizovala, dnes vám prinášam ďalšiu recenziu produktov od značky Alcina, ktoré som si vybrala na testovanie. Po vlasových a telových produktoch som z aktuálnej ponuky tiež nedokázala odolať niekoľkým dekoratívnym a po dlhom rozhodovaní padla voľba na bázu pod makeup a tónovací krém. 
Inak ma z dekoratívnej ponuky veľmi zaujali aj lícenky, fixačný sprej, všetky možné očné tiene, špirály, rúže a laky na nechty... a to nehovorím o starostlivosti :DBáza pod makeup Perfect Primer ma za prvý pohľad zaujala svojim jednoduchým elegantným obalom. Viem, že je to nepodstatné, ale čo si budeme hovoriť, vzhľad predáva a za ten má u mňa plný počet. Samotný produkt ma veľmi potešil svojou konzistenciou, ktorá nie je ani riedka silikónová a ani taká tá priveľmi hustá. Na môj vkus je akurát a naprosto mi vyhovuje. Tým, že mám mastnú pleť, ani jeden zo spomínaných extrémov neviem na pleti zniesť a preto som veľmi rada, že tento produkt je zlatý stred. Pri báze asi nemožno úplne povedať, že sa do pleti vstrebá, takže správnejšie slovo bude asi, že veľmi rýchlo splynie, čiže pred aplikáciou makeupu nemusíte dlho čakať a nervózne chodiť po celom byte. 
Aj keď mám dosť široké póry, nepoužívam ju pod makeup vždy, zato keď makeup nemám, rada si na krém nanesiem ešte aj tenkú vrstvu bázy, aby vytvorila ochrannú bariéru pred rôznymi vplyvmi prostredia. A len tak medzi nami, má to pozitívny vplyv na stav a vzhľad mojej pleti. 
Keď ju ale použijem pod makeup, je to záruka lepšej výdrže, nakoľko v podstate každý makeup má tendenciu sa mi z mojej mastnej pleti vytrácať alebo tvoriť škaredé mapky ( = zleje sa mi do takých škaredých oranžových fľakov). A proti tomu sa mi darí úspešne bojovať touto bázou, ktorá má u mňa 10 z 10. 
Tónovací krém Nude Color Creme som si vybrala kvôli tomu, že nakoľko pracujem z domu, veľmi sa nelíčim, no niekedy si doprajem ľahký makeup aj na homeoffice. Chcela som preto skúsiť niečo ľahučké, čo by mi na pleti nevytvorilo masku a len zjednotilo odtieň pleti, ktorý je u mňa naozaj veľmi nejednotný.
Prvá vec, ktorá ma zaujala a popravde aj šokovala po jeho rozbalení, bol jeho odtieň. Úprimne som sa naozaj naľakala, nakoľko je asi päťkrát tmavší, než bežne používam. Síce som čítala, že sa má prispôsobiť každému odtieňu pleti, predsa len som v prvom momente poriadne zapochybovala. So zvedavosťou a maličkým strachom (kvôli tomu, že som sa bála, že kvôli odtieňu ho ani nebudem môcť testovať) som si ho dala na ruku a rozotrela. A světe div se, on sa vážne prispôsobil. Preto som potom už nemala žiadny dôvod ho nepoužívať aj na pleť, kde takisto v pohode splynul. 
Musím ale povedať, že teraz v zime je predsa len o trošičku tmavší, než potrebujem (čo na fotke z mne neznámeho dôvodu nevidno, no vždy pozorujem rozdiel v okolí úst), takže ak nemáte tak svetlú pleť ako ja alebo by ste si ho zaobstarali na leto, bude dokonalý! 
Nakoľko je to ale len tónovací krém, nemôžete od neho čakať žiadne extra krytie, zamaskovanie pórov či zmatnenie. To, čo sľubuje, však spĺňa - je to vaša pleť ale krajšia. A keď už som teda bodovala bázu, tento krém by odo mňa dostal 9 z 10 kvôli tomu, že s úplne najsvetlejšou pleťou predsa len úplne dokonale nesplynie.

Za seba oba produkty určite odporúčam, veľmi rada som sa nimi nechala zaujať i prekvapiť a ďakujem Alcine za možnosť ich skúsiť ♥ A vám ďakujem za to, že ste sa tu dnes zastavili a prečítali si túto recenziu. Budem sa na vás tešiť opäť v nedeľu!


2 komentáre

  1. So značkou som sa ešte nestretla, ale pleť po produktoch vyzerá naozaj krásne :) Akurát zháňam nejaký primer, tak ďakujem za tip ♥

    FRENCHSTYLE

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Alcina ma teda prekvapuje stále viac a viac. Primer ma krásne balenie, určite je vynikajúci a dobre sa ti s ním pracuje. :)

    Rebelliouslily

    OdpovedaťOdstrániť