Umelé mihalnice a ja

Ahojte, prajem vám najkrajší pondelok! 
Aký dnes máte deň? Ja som bola na daňovom podať priznanie a teraz, keď vy čítate tieto slová sedím u kaderníčky a nechávam si vylepšiť ten môj vlastnoručný zostrih. A viete čo je ešte nové? Už nejaký čas experimentujem s umelými mihalnicami! 

To, čo je pre niektoré z vás súčasťou každodennej rutiny, je pre mňa relatívna novinka, pretože aj keď som doteraz lepila mihalnice dievčatám, ktoré som líčila a zopárkrát aj sebe, boli to v drvivej väčšine len pokusy s mihalnicami z Ali. A aj keď viem, že sa tam dajú nájsť aj kvalitné kúsky, ja som to šťastie veľmi nemala. Preto mám veľkú radosť, že vďaka mojej obľúbenej Krasotike, ktorá mi niekoľko párov venovala, môžem pomaly no naplno objavovať ich čaro.Ja viem, asi si poviete, že načo, keď mám svoje mihalnice dosť husté a dlhé a neviem čo. Asi by som s vami súhlasila, no aj moje mihalnice majú svoje limity a rôzne zaujímavé efekty s nimi spraviť jednoducho nejdú. A tak som sa rozhodla, že vám dnes ukážem typy mihalníc, aké sa mi najviac páčia a čo-to vám ku konkrétnym napíšem. Než sa k tomu ale pustím, len podotýkam, že som v lepení začiatočník, preto mi, prosím, odpustite nedokonalosti a dodávam, že mihalnice lepila na nenalíčené oko, bez linky, mala som len trochu špirály.

Premýšľala som, akým štýlom sem mám tie mihalnice zoradiť a nakoniec som sa rozhodla pre pomyselný rebríček zoradený od horších k najlepším. Tým ale rozhodne nechcem povedať, že tieto mihalnice, sú zlé. Takéto poradie som zvolila kvôli mojim subjektívnym pocitom a vlastnostiam mihalníc, ktoré mi vyhovujú či nevyhovujú vzhľadom k môjmu vkusu, pocitu či anatomickej stavbe môjho oka. Vôbec tým nechcem povedať, že nie sú dobré a neodporúčam ich, to v žiadnom prípade! 
Tieto konkrétne som zaradila na šieste miesto z toho dôvodu, že pre mňa nie sú nositeľné. Vyberala som si ich sama podľa fotky a priznávam, že mi vôbec nenapadlo premýšľať nad tým, že by pre mňa mohli byť dlhé. Nie samotný model ako taký ale jednotlivé trsy a to najmä v strednej časti. Ako môžete vidieť aj na fotke nižšie, samotné mihalnice sú tak dlhé, že keď otvorím oko, zohnú sa do oblúka.
Aj keď sú naozaj krásne, jemnučké a na oku spravia naozaj nádherný efekt, sú naozaj pridlhé. Myslím si, že dievčatám s väčšími očami by sadli dokonale, ja ich asi skúsim nejak opatrne pristrihnúť alebo čo, pretože sa mi naozaj páčia a veľmi rada by som ich nosila, no žiaľ pre mňa nie sú komfortné.
Absolute Cosmetics 747
Na predposlednom mieste sú dnes u mňa tieto "absolutky". Nie preto, že by som si o nich myslela, že sú nekvalitné, no ten výsledný efekt bol na mňa až priveľmi výrazný. Samozrejme, že si ich viem predstaviť pri nejakom extravagantnejšom večernom looku, no z fotky na mňa pôsobili subtilnejšie, než boli v skutočnosti na oku. Chcela by som ale určite vyzdvihnúť to, že výraznosť a plnosť je u nich dosiahnutá jemnými trsmi, čo sa mi nesmierne páči. Zaujímavé pre mňa je to, že majú mihalnice dlhšie ako predchádzajúci model a siahajú mi ešte bližšie k obočiu, no nie sú tak vytočené, aby si s navzájom s mojim okom zavadzali, takže sa neprehýbajú, v čom vidím jednoznačne ich veľké plus.
Bloom 601
Tieto Bloomky sú jedny z najkrajších mihalníc, aké som kedy videla. A to, že sú u mňa na štvrtom mieste znamená len to, že zvyšné tri modely sa mi páčia viac. Tieto sú krásne tvarované, no aj tak som si ich musela o jeden článok skrátiť, aby mi dĺžkovo sedeli na viečko. Sú veľmi pekne "vystupňované" od krátkych trsov vo dlhšie, pričom hustejšie striedajú redšie a na oku vytvoria veľmi prirodzený efekt zahustenia a predĺženia, ktorý nie je nijakým spôsobom prehnane výrazný či rušivý. Mihalnice sú ľahké a veľmi dobre sa nosia, nezavadzajú a ani nijak nezasahujú do zorného poľa.
Priznávam sa, že do týchto som vkladala asi najmenšie nádeje a boli pre mňa najväčším prekvapením. V mojom hodnotení som ich zaradila na tretie miesto, no musím povedať, že keby som na prvom nemala tie, čo tam mám, boli by tam tieto. Musím sa priznať, že lepidlo, ktoré je ich súčasťou som neskúšala, no vidím ho skôr ako výhodu. Jediné, čo mi na nich nesedelo, bola ich dĺžka, ktorú som musela o jeden článok skrátiť, no to je naozaj maximálne nepodstatné. Neskutočne sa mi páči ich výsledný efekt - silnejšie a výraznejšie trsy striedané jemnými sú podľa mňa naozaj nádherné a na oku vytvoria veeeľmi zaujímavý a krásny výsledok. Mihalnice sú ľahučké, jemnučké, pocitovo na oku sú skvelé a neprekážjú zraku. Veľký palec hore tomuto páru - pomer cena a kvalita je podľa mňa nevyvážený, nakoľko by som za nich bola ochotná zaplatiť aj viac.
Teraz moji druhí najväčší favoriti! Tieto mihy som si úplne zamilovala už pri prvom skúšobnom nalepení. Sú asi najľahšie, najjemnejšie a najprirodzenejšie zo všetkých, ktoré tu dnes mám. Navyše tým, že sú tmavohnedé, nepôsobia na oku tak veľmi tvrdo a ostro. Už ste ich mohli vidieť aj v Empties videu a za mňa sú toto TOP mihalnice na každodenné nosenie, kedy chcete len trochu doplniť objem a predĺžiť ale nemáte chuť na nič "násilné". Sú maximálne pohodlné, nikde neškriabu, nerežú, neodchlipujú sa a aj ich dĺžka je na moje oko priam perfektná. 
Keď som si nalepila tieto asi najznámejšie umelé mihalnice, ktoré milujú naozaj všetky blogerky a youtuberky, moja prvá myšlienka bola, že vytvárajú taký "lana-del-rey-pohľad". Tým, že sú na vnútornom konci krátšie a postupne sa predlžujú a navyše sú dosť husté a pekne natočené, moje oko s nimi jednoducho na mňa osobne pôsobilo takým dojmom ako keď si ona dá umelé mihy a nakreslí tú svoju ikonickú linku. Dobre, možno si to trošku nahováram, lebo chcem, aby to tak vyzeralo, každopádne sa týmto oficiálne pridávam do klubu milovníčok Demi Wispies a už do konca života chcem, aby som ich mala stále po ruke. Alebo lepšie na očiach. Jednoducho som sa do nich zamilovala a konečne som pochopila, čo na nich všetci vidia ♥ Aj keď sú dosť husté a výrazné, nie sú vôbec ťažké, nezavadzajú mi, vôbec ich nevidím ani necítim a dĺžka takisto perfektná. V mojom dnešnom rebríčku majú jednoznačne prvé miesto! 
Myslím si, že je naozaj skvelé, že máme v na výber medzi čiernym a čírim lepidlom na mihalnice. Musím povedať, že v tomto prípade si nie je možné vybrať favorita, nakoľko obe sú kvalitou rovnako výborné, no rôzne situácie si vyžadujú rôzne lepidlá. Obe tieto výborne schnú a perfektne držia, avšak s tým, že keď potrebujete dať mihalnice dolu, potrebujete minimálnu "námahu" a nestane sa vám, že by ste si vytrhli svoje vlastné, ako som sa ja vždy bála :D 


Takže to by bolo odo mňa na dnes všetko, ďakujem, že ste si prišli prečítať článok. Musím povedať, že som naozaj veľmi rada, že som objavila čaro umelých mihalníc, aj keď ma trošku mrzí, že až teraz. Každopádne som nesmierne šťastná, že som vďaka Krasotike mohla objaviť tieto značky, nájsť si svojich doživotných favoritov a otvoriť si tak nové možnosti. Myslím si totiž, že môžete mať akokoľvek krásne svoje vlastné mihalnice, ich možnosti nie sú nekonečné. Myslím, že ste mohli samy vidieť, ako veľmi sa oko zmení spolu so zmenou modelu a je to podľa mňa z estetického hľadiska vážne krása! Navyše ak nájdete pre seba tie pravé, viete nimi podčiarknuť svoju osobnosť tak ako parfumom či rúžom. Čo vy na to, súhlasíte? 
Budem veľmi rada, keď mi napíšete váš názor na umelé mihalnice, prípadne sa podelíte o skúsenosti či obľúbené značky a modely, nech sa môžem inšpirovať :))

2 komentáre

  1. Ja som ich neskúšala do tohto decembra ani raz, a to mám svoje vlastné naozaj krátke a ani nie husté. Tiež som dostala jedny na vyskúšanie (vlastne dvoje) a stále sa učím ich nalepiť obe rovnako :D Ale má to svoje čaro, len pre mňa osobne nie na každodenné nosenie do školy :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Uměle rasy jsem zkoušela zatím jen Ardell a jsou opravdu super :) Jediné do mi vadí, je odlicovani umělých ras, nejdou mi proste vyčistit dokonale (spis jsem na to lina :D), hlavně ten pasek :( Takže každý den je nepoužívám, ale na foceni je to krásné :)

    LITTLE THINGS FOR EM

    OdpovedaťOdstrániť