Chcem vidieť zmeny, ktorými prechádzam a pamätať si, čo sa stalo | Five-year Diary

„Tento deň už znovu mať nebudeme, tak nech stojí za to!“
- neznámy autor

Ahojte, prajem vám krásnu nedeľu! 
Musím sa vás spýtať - robíte si dneska žartíky z ľudí? Ja túto čudnú "tradíciu" neznášam, preto sa vždy 1. apríla sústredím predovšetkým na to, že má Gabko narodeniny, než na čokoľvek iné. A tento rok je pre mňa dnešný deň ešte o čosi významnejší. 
Rozhodla som sa opäť dať šancu písaniu si denníka a pevne verím, že tentokrát mi to už vydrží dlhšie ako dva týždne. Kúpila som si totiž v Tigri päťročný denník.

Funguje tak, že každý deň roka má svoju vlastnú stránku rozdelenú na päť menších častí, kam si môžete zapísať spomienky, myšlienky či len veci, za ktoré ste v ten deň vďační a takto to robíte päť rokov, kým denník nezaplníte. 


Ja som kedysi takýto denník už mala. Objednala som si z internetu ten originál, ktorý ale po niekoľkých dňoch skončil v moci Rúfusa a jeho šťeňacích zubov. A keďže ja som na tieto veci strašný perfekcionista, ani moja DIY vonkajšia úprava nepomohla, a tak som ho už jednoducho nepoužívala rada, pretože nebol perfektný. A aj keď mi to bolo ľúto, vyhodila som ho, pretože by bol u mňa zbytočne.
Okrem toho som si do neho zapisovala najmä v čase skúškového na vysokej, takže moje denné záznamy boli najčastejšie v zmysle „Dnes nič, len som sa učila“ alebo „Zajtra tú skúšku určite nespravím“. A to neboli veci, ktoré by som si chcela pamätať, no v tom čase som nemala čo iné zaznamenávať.

Teraz, po dvoch rokoch od môjho prvého pokusu, som narazila na zápisník fungujúci na rovnakom princípe, ktorý stál 4€, takže by ma nemrzelo až tak veľmi, keby som ho prípadne musela vyhodiť ako ten prvý, ktorý ma vyšiel na 15€ bez poštovného. Navyše mám pocit, že teraz sa v mojom živote deje naozaj plno zaujímavých vecí a takisto sa ja sama snažím sa o tom, aby na každom mojom dni bolo aspoň niečo výnimočné, čo stojí za to si zapamätať. Navyše takmer denne prechádzam rôznymi zmenami, snažím sa zlepšovať a podobne ako milujem fotky pred a po, milujem aj to, keď môžem niekde pozorovať zmeny a pozorovať progres. 

A keďže chcem vidieť zmeny, ktorými prechádzam a pamätať si čo sa stalo, začínam dnes so zaznamenávaním do tohto denníka. Aby to však bolo ešte lepšie, chcem si nájsť čas, kedy si prejdem svoj diár od začiatku roka a pospomínam si na všetky významné chvíle, ktoré sa tento rok dodnes stali v mojom živote a spätne ich zaznačiť k príslušným dátumom. 
Pevne verím (aj keď skôr asi dúfam), že mi toto moje rozhodnutie a odhodlanie vydrží čo najdlhšie a o päť rokov budú jeho stránky plné spomienok. Krásnych a plnohodnotných spomienok. 

Držte mi palce.

1 komentár

  1. Veľmi pekný nápad. Neviem či by ma to držalo až 5 rokov ale určite to bude super keď sa po takom čase obzrieš späť. Ja som tento rok začala s bullet journalom a na moje veľké prekvapenie ma to stále baví!
     xxAlexandra MS ALWAYS LATE

    OdpovedaťOdstrániť