No Spend Challenge a spolupráce

Ahojte, krásny pondelok! 
Minule som tak premýšľala, že vám pravidelne píšem o tom, ako sa snažím míňať a redukovať moju kozmetiku, ako sa snažím nenakupovať a nemať zbytočné zásoby. Vy ale veľmi dobre viete, že ako beauty blogerka dostávam rôzne produkty na testovanie, vďaka ktorým moja zbierka opätovne rastie. Preto som sa dnes rozhodla napísať vám článok o tom, ako dokáže spolu fungovať moja No Spend Challenge a blogerské spolupráce.


Premýšľam
Pri väčšine mojich spoluprác mám tú výhodu, že si môžem produkty na testovanie vybrať sama. V takýchto prípadoch robím jednu veľmi jednoduchú vec - premýšľam. Snažím sa vyberať si produkty, ktoré sú zaujímavé a vôbec ich v zbierke nemám. Ak to nie je možné a ja aj tak chcem so značkou spolupracovať a testovať od nej produkty, vyberám si také, ktorých mám menej kusov, prípadne viem, že mám tendenciu rýchlo ich míňať alebo nevadí, keď ich mám viac. 
Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, sprchový gél či telové mlieko by som prijala len veľmi výnimočne, pretože ich mám naozaj veľa. Zato napríklad produkty na pleť, ktoré spotrebúvam  relatívne rýchlo, testujem veľmi rada. A to najmä pleťové masky, ktoré používam extrémne často a v ich prípade mi nevadí mať viacero rôznych balení naraz. Zaujímavými produktami, ktoré bežne doma nemám, sú rôzne kapsulové kúry či kondicionér v suchej forme (o ktorom ešte len bude článok).
S firmou sa teda väčšinou viem dohodnúť, no keď to z nejakého dôvodu nie je možné, spoluprácu buď neprijmem alebo sa snažím nájsť iné riešenie.


Delím sa
Pri niektorých spoluprácach to funguje tak, že dostávam balíčky s produktami a je úplne na mne, čo s nimi spravím. Napísať o nich môžem, no nemusím a vtedy sa delím. Z balíčku si vyberiem zaujímavé produkty, ktoré chcem sama otestovať a zdieľať s vami moju skúsenosť a názor na nich a tie, ktoré viem, že nevyužijem alebo pre mňa nie sú z akéhokoľvek dôvodu vhodné (keď sú, napríklad, určené pre inú pleť či vlasy), niekomu darujem. Najčastejšie rodine, kamarátkam alebo vám do giveaway.

Redukujem
Neredukujem len produkty, ale aj spolupráce. V poslednom čase skôr než niečo prijmem, veľmi dobre si to premyslím. Kedysi som aj ja patrila k blogerkám, ktoré bez rozmyslu brali všetko, čo im bolo ponúknuté, pretože som chcela všetko skúšať a testovať a nevedela som sa k tomu dostať inak či už z finančných alebo logistických dôvodov. Teraz to už tak neriešim a neprežívam a spolupráce si starostlivo vyberám. Musia mať pre mňa zaujímavú ponuku, zaujímavé produkty alebo mi značka musí byť nejakým spôsobom blízka a mať pre mňa istú pridanú hodnotu. 


Takýmto spôsobom mi to dosť dobre funguje a viac mi to pomáha ako škodí. Cítim sa oveľa lepšie v otázke vyberania si a dostávania produktov vzhľadom k mojej aktuálnej výzve. Dokážem tak stále fungovať ako beauty blogerka a zároveň plniť svoje najväčšie tohtoročné predsavzatie. 
Preto ak ste doteraz nad výzvou premýšľali, no nevedeli si predstaviť jej funkčnosť z tejto stránky, verím, že som vaše pochybnosti zamietla preč a pridáte sa ku mne. Nebojte, až taký veľký náskok nemám ;)

4 komentáre

 1. Po prečítaní si ma donútila si redukovať kozmetiku. Telové mlieka a sprchové gély sú u mňa asi najväčším zaberačom miesta, pretože taká a taká vôňa sa mi páči, potom ešte iná a všetky musím mať. Asi si začnem písať od začiatku čo treba minúť a tak to aj budem robiť. Skvelý článok Candy a Ďakujem za inšpiráciu. Si skvelá žena. <3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi si vážim práve dievčatá ako si ty, ktoré si starostlivo vyberajú to, čo budú prezentovať a nemajú životný postoj “čo je zadarmo, to je zdravé”. :)
  Čo sa týka no spend challenge, rada budem citat updaty ako sa ti darí a takisto by som rada videla napríklad video o tom, ako preberaš svoju kozmetiku, tzv decluttering ktorý je veľmi populárny :)
  Ako písala Betty vyššie, si naozaj inšpiratívne žieňa, ja osobne ta sledujem ešte od čias donny writes a mám rada tvoj feed, či už blogový, youtubovy alebo instagramovy :)

  deerly lost / blog instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tohle je určitě super! :) Já sama osobně jsem se rozhodla nakupovat věci, které tolik nepotřebuji a je to skvělé! Držím palce, ať ti to vydrží :)

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článok! So všetkým súhlasím, spolupráce sa snažím tiež redukovať a viac rozmýšľať, na čo kývnem. A ak mi príde balíček viacerých produktov, z ktorých viem, že niektoré nevyužijem, tak ich rovno podarujem alebo urobím súťaž, je to omnoho lepšie než veci skladovať a čakať, že ich niekedy možno využijem :)

  OdpovedaťOdstrániť