Skúšam pečiatky na nechty

Ahojte, krásny piatok! ♥
Dneska som sa rozhodla opäť pre nechtový článok, pretože vám chcem ukázať vecičku, ktorú som už veľmi dlho chcela skúsiť a konečne sa mi podarilo k jej skúšaniu dostať. 
Pečiatky na nechty som mala už v minulosti, no doteraz som ešte nemala možnosť skúsiť originál pečiatkovací lak Konad aj s príslušenstvom. Všetky moje doterajšie pokusy dopadli katastrofálne a preto mám veľkú radosť, že konečne môžem pracovať s profesionálnym príslušenstvom. Vďaka e-shopu professionail.sk s vami teda môžem zdieľať moju skúsenosť so základnou sadou Konad Basic Gelly Set.


Táto sada obsahuje podložku, lak, pečiatku a stierku a len tak na okraj musím povedať, že ma dostala už len svojim balením v krásnej farebnej krabičke. Moje prvé testovanie prebehlo v spolupráci s mojou maminou, ktorá bola u mňa na návšteve a keďže je zo svojich nechtov veľmi nešťastná a chystala sa na stretnutie z práce, využila som ju ako modelku. 
Najprv som jej na nechty nalakovala spevňujúci basecoat a jednu silnejšiu vrstvu farebného laku v hotpink odtieni. Potom prišli na rad pečiatky a aj keď je postup veľmi jednoduchý, potrebovala som niekoľko pokusov na to, aby som našla grif, vďaka ktorému sa mi podarilo správne otlačiť nalakovaný vzor z platničky na pečiatku a následne na necht. 
Najprv je potrebné naniesť lak na vzor, ktorý chcete otlačiť. Zvyšky laku potom zotriete stierkou a pomocou čistej pečiatky takto pripravený vzor „naberiete“ a otlačíte na necht. 
Zistila som, že pracovať treba celkom rýchlo, aby lak v platničke alebo na pečiatke nezaschol a dal sa ešte použiť. Po tomto kroku odlakovačom dôkladne vyčistíte platničku, pečiatku aj okolie nechtu a je hotovo. Výsledok je dobré fixovať ešte topcoatom pre lepšiu výdrž, ale nie je to nevyhnutne nutné, keďže pečiatka na nechty vydrží tak dlho ako lak po ňou.
Pre tentokrát som si vybrala vzor ružičiek, ktorý som mamine aplikovala na prostredníky a prsteníky a musím povedať, že som bola so svojou prácou veľmi spokojná. Mne osobne sa s pečiatkami pracovalo veľmi dobre (teda keď som už vedela ako na to) a myslím si, že ich najviac využijem cez leto, kedy si budem pečiatkovať nechty na nohách. Veľmi sa mi páči povrch pečiatky, ktorý je akoby zo želé a keďže je priesvitný z oboch strán, celý čas cezeň vidíte na platničku aj na necht, čo je aspoň pre mňa jednoznačná výhoda, pretože si takto viem pekne kontrolovať, či to robím správne.

Možno už viete, že nie som veľmi fanúšik zdobenia prirodzených nechtov, to preferujem len pri gelovkách, no tento spôsob ozdobenia a oživenia manikúry je podľa mňa naozaj super krásny. Je to rýchlo hotové a keď máte viacero platničiek, možnosti pečiatok sú doslova nekonečné! Takže z toho jednoznačne vyplýva, že si postupne budem rozširovať platničkovú zbierku ;)

Skúšali ste niekedy pečiatky? Páči sa vám tento spôsob zdobenia nechtov?


3 komentáre

 1. Já mám razítka hrozně ráda, je to jednoduchý způsob, jak nehty pěkně ozvláštnit:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 2. mamine si veľmi pekne ozdobila nechtíky, máš právo byť so svojou prácou spokojná <3 ja si presne viem predstaviť ako by som zúrila keby sa mi to nedarí, takže radšej ostanem pri jednofarebných :D ale vyzerá to naozaj krásne - na leto super ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. vyzerá to veľmi milo :) ja som však na toto až príliš lenivá :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť