Dokonale čistá pleť s Weledou

Ahojte! Po pauzičke sa opäť hlásim s článkom, ktorý pre vás chystám už poriadne dlho. Hádam niekedy od konca februára, čo môžete vidieť aj na fotkách, na ktorých mám ešte stále odfarbené vlasy a vlastné nechty. Trvalo mi to tak dlho kvôli tomu, že som si chcela nechať dostatok času na testovanie a dnes vám teda môžem priniesť recenziu hneď troch produktov na čistenie pleti od mojej milovanej Weledy.Odličovanie a čistenie pleti sú kľúčovými úkonmi, keď chceme mať pleť krásnu a zdravú. Ja sa nijako netajím tým, že produkty na tieto účely rada striedam, skúšam a objavujem stále nové. Som veľmi rada, že som dostala možnosť skúsiť aj tie od Weledy, medzi ktorými je aj úplná novinka (teda taká dvojmesačná).

Mandľový pleťový olej

Ide o čistý mandľový olej, pri ktorom oceňujem tmavú sklenenú fľaštičku, vďaka ktorej vám svetlo produkt neznehodnotí. Samozrejme, že ho môžete používať ako bežný pleťový olej, teda na ošetrenie pleti po čistení a namiesto krému, ja som si ho ale zvykla používať na odličovanie očí. Postup, ktorý sa mi najviac osvedčil je, že si najprv dva vatové tampóniky namočím vo vlažnej vode, nalejem na nich trošičku oleja a priložím na niekoľko sekúnd na oči. Všetky líčidlá tak dokonale povolia a sú dole doslova jedným ťahom.
Na olejčeku je skvelé, že vôbec nedráždi oči, nevysušuje očné okolie a ako bonus, vyživuje mihalničky, ktoré sú potom krásne pružné, poddajné, mäkučké a nevypadávajú.


Jemná čistiaca pena

Je určená predovšetkým pre normálnu a zmiešanú pleť a musím povedať, že ju úplne milujem! Skúšala som už niekoľko podobných produktov, no tento je z nich všetkých jednoznačne TOP! Okrem toho, že naozaj kráásne sviežo vonia, čistenie pleti je s ňou rýchle a veľmi efektívne. Stačí dôkladne rozotrieť po pleti, trošičku pleť premasírovať a pri oplachovaní z nej zídu všetky nečistoty aj makeup!
Nebudem klamať, najprv som si myslela, že niečo takéto mi nemôže odlíčiť z pleti vrstvy makeupu, no poriadne som sa sekla. Po tejto pene zostáva tampónik s tonerom vždy čistý. Inak, čo ma veľmi teší, že po nej nepne pleť. Som zvyknutá, že produkty na tento typ pleti často pleť vysušujú a ona je potom napnutá a nepríjemne štípe (určite to poznáte). Pri tejto pene sa to ale nedeje :)
Pena obsahuje výťažky z hamamelu virgínskeho, ktorý má upokojujúce účinky a pleť osviežuje, s čím musím len súhlasiť.
Čistiace tonikum 2v1

Okrem toho, že je to klasické pleťové tonikum, tiež ho môžete použiť na odlíčenie pleti. Ja som ho používala na tonizáciu a je výborný. Nie je číry, skôr mliečny, nepriehľadný a trošku žltkavej farby. Opäť je určený najmä na normálnu až zmiešanú pleť a po celom procese čistenia je zlatým klincom. Ja si už svoju pleťovú starostlivosť bez tonika neviem predstaviť a toto je určite jedno z najlepších, aké som doteraz skúsila.
Tak to by bolo na dnes už všetko, dúfam, že sa vám článok páčil a že ste si v ňom našli niečo zaujímavé. Ak ste už niektorý z týchto produktov skúšali, dajte mi vedieť, aké sú vaše skúsenosti, prípadne čo najradšej používate na odličovanie a čistenie vašej tváre :)


2 komentáre

  1. Od Weledy som už videla toľko produktov, ktoré ma zaujali, že už ani sama neviem, čo by som chcela vyskúšať skôr :) Veľmi ma zaujal pleťový olej a v poslednej dobe som si na čistenie pleti obľúbila práve peny, takže aj táto od Weledy ma celkom zaujala :)

    FRENCHSTYLE

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Weledu som ešte nikdy neskúšala, no vidím, že už asi fakt musím :D pekný článok ako vždy ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť