3 zaujímavé novinky Balea

Mala som asi pred pol rokom dlhšie obdobie, kedy sa mi produkty Balea (a Alverde) „zajedli“. Mám na to svoju teóriu, no je dosť obsiahla na to, aby som vás ňou dnes zaťažovala. Každopádne ale môžem povedať, že sa vo mne nedávno opäť spontánne prebudila tá náklonnosť, ktorú som voči nim roky chovala a tak ste si určite už všimli, že vám pravidelne (a veľmi rada) prinášam články podobné tomu dnešnému a ukazujem vám v nich vždy zopár podľa mňa zaujímavých produktov práve od privátnych značiek dm-ky. A tak to bude aj dnes.Mám tu opäť tri produkty, z toho dva sú na telo a jeden na pleť.
Začala by som tým pleťovým, pretože ten ma tentokrát zaujal asi najviac a je to Čistiaca pleťová tyčinka s vôňou matcha čaju. Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, je to niečo ako vysúvacie tuhé mydlo. Dokonca aj po použití mám na pleti podobný pocit ako po mydle. Rozdiel je ale v tom, že táto tyčinka pleť tak drasticky nevysušuje a tiež tak veľmi nepení. Pri kontakte s vodou vytvorí len veľmi jemnú mliečnu emulziu, ktorá pleť výborne odmastí, odlíči a vyčistí.
Okrem iného je to naozaj výborný produkt najmä (a nielen) na letné cestovanie, nakoľko ho môžete bez problémov prenášať bez toho, aby ste riskovali, že sa vám produkt vyleje.
Na záver len doplním, že zo začiatku som tyčinku používala tak, že som ňou pobehala po tvári a potom čistila spolu s vodou, čo bolo síce niečo nové a zaujímavé, no prkíjemnejšie mi je si ho „napeniť“ v ruke a potom na tvár nanášať až pripravenú emulziu ;)


Drhuým produktom, ktorý tu dnes máme, je Dvojfázový telový olej. Áno, presne tak - dvojfázový telový olej. Doteraz som sa stretla len s dvojfázovým odličovačom či sprejom na vlasy, takže toto bola pre mňa naozaj novinka. Ako môžete vidieť aj na fotke nižšie, obe zložky produktu sú veľmi pekne oddelené ako fyzikálne, tak farebne. Olejová zložka je tvorená slnešnicovým, sezamovým a broskyňovým olejom, vodová tekutina je tvorená asi tromi zložkami, ktorých chemické názvy mi popravde nič nehovoria, no slúžia na to, aby sa produkt do pokožky lepšie vstrebal... aspoň myslím a vysvetlím o chvíľu. Okrem toho má tento produkt krásnu jemnú nevtieravú broskyňovú vôňu a rozpračovač, ktorý celkom uľahčuje aplikáciu. A teraz k tomu vstrebávaniu.
Možno viete, že ja bežne, keď používam telové oleje, aplikujem ich na doslova mokrú pokožku, pretože sa potom do nej lepšie vsiaknu. Predstavte si suchú špongiu a mokrú špongiu, na ktoré nalejete olej. Kam sa vsiakne ľahšie a, povedzme, lepšie?..... Správne, do tej mokrej! Pokojne si spravte pokus, ja som si ho tiež robila ;)
No a práve na to je dobrá tá neolejová zložka, ktorá má na pokožke prakticky ten istý účinok ako voda pred aplikáciou.


A na záver tu mám ešte aj jedno telové mliečko, ktoré je špeciálne tým, že je v spreji. Obsahuje bambucký olej a výťažky z aloe vera, má jemnú osviežujúcu vôňu bambusového mlieka a zeleného čaju.
Toto mliečko, ako je pravdepodobné evidentné, má rozprašovač, ktorý je pod tlakom a rozptyľuje produkt na extrémne jemnú akoby hlmu, ktorú už na pokožke nemusíte rozotierať, aj keď ja sa priznám, že to aj tak akosi zo zvyku robím. Vrstvička je po nastriekaní veľmi tenučká, takže sa naozaj rýchlo vstrebáva a pokožku zanecháva krásne jemnučkú a hydratovanú.
Je to perfektná vec, ak sa radi natierate aj v teple, no zároveň ako ja neznášate ten mastno-mokro-hnusný pocit, keď to spravíte v letných horúčavách. S týmto mliečkom to rozhodne nehrozí... :)


7 komentárov

 1. spray-on body lotion vyzerá ako nesmierne praktická vec!
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je to super! Najlepšie je to, že to skutočne netreba rozotierať a dá sa to použiť aj dolu hlavou či v rôznych uhloch, takže sa pohodlne dostaneš aj na chrbát 😯❤️

   Odstrániť
 2. Najviac ma zaujala tyčinka na čistenie pokožky, na tú som už v drogérii pozerala, no nevedela som, aká asi bude. Teraz už viem, že pri ďalšej návšteve Dmka pôjde pekne so mnou. :D

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tiež som pomerne mierna vo výbere balea.táto trojka ale vyzerá fajn.kludne napíš tú obsiahlu teoriu,rada si prečítam

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ja mám doma tú tyčinku a za mňa naozaj super produkt <3 a tá vôňa!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. To telové mlieko v spreji vyzerá veľmi lákavo, ešte som nikdy o tomto type nepočula :D Čistiacu tyčinku som si naposledy v DMke všimla a trošku som sa začudovala, čo to je zas za výtvor, ale za vyskúšanie určite stojí :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tú tyčinku aj olej som už v DMke obzerala ale to mlieko v spreji som prehliadla,budem to musieť napraviť.Super recenzia.Balea je dobrá značka :)

  OdpovedaťOdstrániť