Alcina Skin Manager | 3 produkty pre krásnu pleť

Ahojte, prajem vám krásny deň!
Vitajte pri dnešnom článku, v ktorom by som vám chcela napísať o produktoch z radu Skin Manager od Alciny, ktoré ste mohli vidieť vo videu s mojou aktuálnou pleťovou starostlivosťou. Ide o rad, ktorý hlása do sveta heslo „tvoja pleť, naša práca“ a pozostáva z toneru, anti-pollution starostlivosti a púdrového fluidu.Pleťové tonikum s ovocnými kyselinami
Používa sa na vyčistenú pleť a slúži na hĺbkové čistenie. Odstraňuje z pleti odumreté bunky a pomáha jej regenerácii. Okrem toho pleti doplňuje vlhkosť a zlepšuje jej hospodárenie s vodou. Je určená pre každý typ pleti. 
Všimla som si, že hneď po aplikácii na pleti cítim akoby „perlenie“ alebo jemnučké šteklenie, ktoré by malo znamenať to, že produkt funguje a pracuje. Pleť je po ňom skutočne čistá a produkt stačí aj na to, aby pleť vyčistil bez predchádzajúceho mokrého čistenia.
Balenie vody je s pumpičkou, ktorú ja osobne oceňujem, no treba si dávať pri aplikácii na tampón pozor, nakoľko má tendenciu prskať, ak sa stláča príliš prudko a rýchlo, čiže sa tomu dá veľmi jednoducho predchádzať, no nie vždy sa človek uvedomí. 
Tento toner nie je v produktovom rade Alciny novinkou, no ja som ho teraz skúšala prvý krát a som za to veľmi rada, nakoľko je to určite jeden z TOP produktov tohto typu, ktoré som kedy mala.


Bodyguard
Používa sa čistú pleť ako podklad pod denný krém. Na pleti vytvára priedišnú ochrannú vrstvu, ktorá bráni pleť pred negatívnymi vplyvmi prostredia, akými sú toxíny, častice prachu či výfukové plyny.  Tie sa zachytia akoby na ochrannom štíte, ktorý pri večernom čistení spolu so všetkým tým „bordelom“ z pleti zmyjete.
Tento produkt je možné kombinovať s akýmkoľvek denným krémom. Na pleti ho nie je vôbec cítiť, nevytvára žiadnu ťažkú a akoby maskkovitú vrstvu, ktorá by na pleti nepríjemne sedela - to vôbec! Mám pocit, že vôbec neovplyvňuje krém a jeho účinky a ani na makeup nemá negatívny vplyv. Je to naozaj len taký neviditeľný doplnok, o ktorom neviete.
Musím sa priznať, že jeho účinky úplne nevnímam, nakoľko moja pleť nikdy nebola extra zlá vplyvom prostredia, ja mám problém skôr s hormonálnym vplyvom. Každopádne sa mi pleť nezhoršila a keď tento produkt používam, mám potom taký lepší vnútorný pocit z toho, že svoju pleť chránim aj keď sa nelíčim (pretože líčenie pleti často funguje práve aj ako istý typ ochrany).


Perfekcionista
Používa sa ako záverečný krok na pleťový krém. Pri použití je dôležité tento fluid po pleti rozotierať dovtedy, kým sa nepremení na akoby púdrovú vrstvičku, ktorá pleť opticky zmatní vďaka obsahu kremíku.
Z tohoto dôvodu z vlastnej skúsnosti odporúčam použiť radšej menej produktu. V skutočnosti nie je nutné produkt na pleti rozotierať tak dlho a drieť či vyťahovať si pokožku, no je lepšie robiť to čo najdlhšie - vtedy je efekt totiž lepší a trvácnejší, aspoň na mojej pleti to tak je. Keď som produkt len natrela a čakala, kým sa do pleti vstrebe, zmatnenia som sa veru nedočkala.
Čo sa týka líčenia pleti po jeho použití, nevšimla som si žiadne nepríjemnosti, takže je určite bezpečný a „makeupfriendly“. Ak máte ale naozaj veľmi mastnú pleť, určite nečakajte celodenné zmatnenie.


Musím povedať, že som sa dlho netešila z testovania nejakých pleťových produktov ako práve z týchto a ak vás baví pleťová starostlivosť, radi skúšate alebo len hľadáte niečo nové a zaujímavé, určite pohľadajte tieto. V predaji v salónoch by mali byť už od apríla, tak určite zoženiete ;)


2 komentáre