Textilné masky Missha

Viete o tom, že milujem pleťové masky? Asi áno, pretože to opakujem vždy, keď na to dostanem príležitosť. Čo však asi neviete je fakt, že textilné masky som najprv nevedela vystáť. Keď prišli na náš trh ako novinka a ja som prvý krát skúsila modrú Aqua Bomb od Garnier, bola som dosť otrávená. Vôbec mi nebol príjemný ten pocit, že mám na tvári „premočenú vreckovku“, pleť sa mi po použití zdala na dotyk priam príšerne drsná a nepríjemná. 
Vesmír si ale evidentne myslel, že by sa mi mali páčiť a tak som sa akosi dostala k niekoľkým ďalším, a ak si dobre spomínam, boli od Balei. Vďaka nim som si akosi začala zvykať na ten pocit, ktorý som najprv nevedela vystáť a čo viac, začal sa mi páčiť. 
A tak som posupne začala objavovať čaro textilných masiek, ktoré v súčasnosti milujem a neviem si bez nich svoju pleťovú starostlivosť predstaviť.

Naposledy som svoj beauty regiment obohatila o štyri kúsky od značky Missha, ktoré mi zaslal e-shop krasotika.sk. Išlo o varianty s citrónom, perlami, zeleným čajom a čajovníkom.Citrónová maska je určená na osvieženie pleti. Okrem výťažkov z citróna obsahuje aj kyselinu phytinovú, ktorá hydratuje a hexadimetrine chlorid, ktorého úlohou je pleť zjemniť a upokojiť.

Perlová maska je rozjasňujúca. Výťažok z periel je hlavnou zložkou slúžiacou na rozjasnenie mdlého vzhľadu pokožky tváre.


Maska so zeleným čajom je upokojujúca. Zelený čaj udržuje pokožku hydratovanú a upokojenú - lístky rastliny zeleného čaju obsahujú vysoký podiel vody, vďaka čomu redukujú podráždenie.

Čajovníková maska zasa slúži na čistenie pleti, tea tree navyše pleť upokojuje a zmierňuje jej podráždenie.


Použitie týchto masiek je úplne bežné - „nalepia sa“ na vyčistenú pleť, nechajú sa pôsobiť 15-20 minút, potom sa látka odstráni, zvyšok emulzie sa vmasíruje do pleti a potom nasleduje vaša bežná pleťová starostlivosť.

Môžem povedať, že vzhľadom k tomu, koľko rôznych textilných masiek som vyskúšala, tieto od Missha patria rozhodne k tým lepším a určite ich odporúčam a podľa mňa za vyskúšanie rozhodne stoja. Navyše sú dostupné v úžasne širokej škále variant, vďaka čomu si určite vyberiete také, ktoré vám budú vyhovovať. Mňa osobne zaujala ešte mangová, lotosová, granátová, ženšenová, bambusová a šošovicová, takže keď stenším svoje zásoby masiek, ktoré mám v kúpeľni, plánujem objednávku aj týchto ostatných :)

4 komentáre

 1. Tyto masky znám už pěkně dlouho a jsou super :) měla jsem je už před tím, než se s nimi roztrhl pytel :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tieto masky som ešte neskúšala, no mňa najviac zaujala tá s tým zeleným čajom, pretože zelený čaj milujem <3 aj chuť aj vôňu

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja som textilné masky ešte neskúšala, akosi ma ani nelákajú. Neviem. Ale raz by som ich chcela skúsiť, aspoň uvidím. Tieto majú krásne balenia. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage
  VEĽKÁ GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť