Ako sa po pauze opäť vrátiť k blogovaniu

Ahojte, prajem vám krásny deň! ♥
Prevdepodobne viete, že som si prednedávnom spravila menšiu pauzičku od blogovania. Napriek tomu, že som sa „dokopala“ k tomu opäť písať články, stále som nemala taký ten pocit naplnenia a zadosťučinenia ako predtým a preto som sa snažila spraviť všetko preto, aby to tak opäť bolo. 
Vždy som patrila k ľuďom, ktorý chcú mať všetko tip-top aspoň na svoje pomery a ak čo i len jedna vec nezodpovedá predstave, chcem začať odznova. Najčastejšie sa mi to stáva s najrôznejšími zošitmi či zápisníkmi a predovšetkým diármi. Každý rok si dám predsavzatie, že „tento rok budem mať bezchybný diár“ a potom stačí jediná chyba či iný sklon písma a už sa mi to nepáči a, samozrejme, chcem začať odznova. Vo väčšine prípadov to ale dopadne tak, že potom diár takmer nepoužívam a všetko si zapisujem na papieriky. Poznáte to aj vy? Tak a presne to sa stalo s blogom - stačilo jediné zaváhanie a potreba nového začiatku tu bola skôr, než som si to stihla uvedomiť. 


Keďže si však veľmi dobre uvedomujem, že zmazať všetky doterajšie články nie je práve najlepšie riešenie (žiaľ, viem to z vlastnej skúsenosti spred asi piatich rokov), musela som prísť na niečo, čo mi dá podobný pocit čerstvého začiatku, no zároveň to nebude tak veľmi radikálne. 
Nakoľko si uvedomujem, že mnoho z vás je na tom veľmi podobne či dokonca úplne rovnako, rozhodla som sa s vami zdieľať mojich päť tipov na to, ako sa po pauze opäť vrátiť k blogovaniu :) 

Inšpirácia 
Úplne najdôležitejší bod pri úplne všetkom, čo chcem robiť, je nepochybne inšpirácia. Čo sa týka tej blogovej, tú najradšej hľadám "prekvapivo" na iných blogoch. U nás a v Čechách máme toľko šikovných dievčat, že inšpirovať sa je skutočne veľmi jednoduché. Rada si čítam príspevky, pozerám fotky a prijímam tú energiu typickú pre dievčenské blogy. Vždy ma potom prepadne túžba vytvoriť niečo vlastné a preniesť si kus tej energie aj na svoj blog a odovzdať ho ďalej.

Nápady na články
Už veľmi dlho používam zápisníky, ktoré mám určené vyslovene len na blogové príspevky a videá. Píšem si tam práve najrôznejšie nápady a témy, ktoré by som chcela spracovať a vždy po čase uvidím, či mi ešte tie námety prídu zaujímavé alebo naopak. A práve počas tvorivej krízy mi pomáha taký brainstorming, kedy si len tak zapisujem veci, ktoré mi napadnú v súvislosti s príspevkami a predstava toho, aké fajn by mohlo byť niektoré témy pre vás spracovať sa dostanem do tvorivej nálady a o to s väčším nadšením sa opäť pustím do písania.

Plán
Nemôžem dať priestor výhovorkám a to za žiadnu cenu! Niečo také, že nestíham, neviem, ktorý článok skôr alebo že mám nejaké resty s recenziami jednoducho musia ísť úplne bokom a najlepšie sa mi likvidujú práve tak, že si príspevky naplánujem. Určím si prioritné články a potom k nim priradím dátumy. Tak potom pekne vidím, koľko času mám na ktorý príspevok, aby som nevypadla z rytmu, aby sa obsah hýbal a príspevky pribúdali pravidelne. Väčšinou ma to motivuje natoľko, že si pripravím niekoľko článkov dopredu, naplánujem si ich automatické publikovanie a keď vidím, že to na blogu žije, vy moje slová radi čítate a navštevujete stránku v stále väčšom počte... nuž, komu by sa potom chcelo prestávať a opäť upadnúť do letargie?

Prvý článok
Nejde o to len tak niečo publikovať. Keď mám potrebu nového začiatku, chcem čistú stranu a všetky karty vyložené pekne na stole. Chcem, aby sme vedeli, na čom sme - tak to mám vo všetkých vzťahoch a nevidím dôvod, prečo by to tak nemalo byť aj v mojom vzťahu k vám. Je jasné, že si nejaké súkromie určite chcem udržať len pre seba, no nevidím nič zlé na tom, keď sa s vami podelím aj o to nepekné, čo sa v mojom živote deje, aby ste porozumeli, prečo na blogu nič nepribúda. Nie som ten typ, ktorý by sa vyhováral na nedostatok času a ospravedlňoval sa stále dookola v každom príspevku, no keď sa toho nahromadí viac, napísať vám o tom mi dosť pomôže, uľaví sa mi, všetci vieme, na čom sme a môžme ísť ďalej, s čistým štítom, nanovo :)

Zmena dizajnu
Pre mňa asi úplne najdôležitejší bod. Keď sa mení všetko naokolo a chcem začať (akoby) nanovo, potrebujem mať pocit, že to tak skutočne je. Preto musím eliminovať všetko, čo by mi len naznačilo, že som stále tam, kde som bola. Preto je u mňa neodmysliteľnou súčasťou nového štartu aj zmena dizajnu blogu, ktorá na mňa pôsobí veľmi motivujúco. Stačí si kúpiť novú šablónu za pár eur a je to! Celý ten proces nastavovania a kódovania je pre mňa veľmi zenový a milujem ho. Tentokrát som k nemu pridala aj úpravu všetkých starých článkov, v ktorých som skontrolovala funkčnosť odkazov, fotografie a pridala k nim aktuálny podpis, ktorý vídate vždy na konci článku. Niekoľko článkov som dokonca odstránila, pretože sa mi zdali zbytočné (staré giveaways a ich vyhlásenia, napríklad). Bolo to tak nesmierne osviežujúce, že to celému procesu len nasadilo korunu a navnadilo mi to ten úžasný pocit, kvôli ktorému som tak rada na blogu aktívna :) ♥


Dúfam, že niekomu z vás tieto moje tipy pomôžu a budem veľmi rada, keď sa v komentároch podelíte o vaše tipy na „nový začiatok“ :) 


PS: s úpravou hlavnej fotky mi pomáhala skvelá Katka, tak ju určite nezabudnite podporiť! ♥

10 komentárov

 1. Naprosto s tebou souhlasím, že plánování článků je super :) vždy je dobré vědět, co jaký den chceš vydat :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super článok a veľmi sa s ním stotožňujem, nakoľko som si tiež pred pár rokmi prešla výraznou pauzou. Zmazala som vtedy všetky články z blogu a doteraz si za to nadávam. -_- Inak tie poznámky sú veľmi dôležité. Mne sa často stane, že mi napadne niečo uprostred noci a ak si to nezapíšem, do rána si to proste nepamätám. :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi! :) ♥ No presne... v tej chvíli je človek s každým jedným nespokojný a potom mu chýbajú :(
   A s tým zabúdaním som na tom úplne rovnako :D

   Odstrániť
 3. Já si taky ráda plánuji články, bloguju už 5rokem a musím říct, že pravidelně jsem začala blogovat až před rokem. A Stále mi to baví. Jen teď taky chci udělat očistu na mám blogu a konečně si koupit doménu a pořádnou šablonu. Ale to až po dovolené, protože se s tím nechci nějak stresovat. Přeji jí krásný start a budu se těšit na skvělé články ! ♥

  All About Candys Life

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skvelé, tak držím palce, nech vyberieš takú, ktorá ti bude čo najviac vyhovovať :) Ďakujem ti krásne a uži si dovolenku! :)) ♥

   Odstrániť
 4. Presne sa stotožňujem s tým, že keď sledujem toľko šikovných dievčat, neviem vydržať bez toho, aby som do tohto sveta nepatrila aj ja a nedala von zo seba niečo :) Poznám tieto krízy, u mňa súviseli s tým, že som si kládla často otázku, či to, o čom píšem má vôbec zmysel a venovala som sa veciam nasilu.. :) Krásny článok, dávam do záložiek, nech sa môžem inšpirovať kedykoľvek budem potrebovať <3

  Igelitku si neprosím / Facebooková stránka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No presne! :) A ďakujem ti veľmi pekne, nesmierne si to vážim! ♥

   Odstrániť
 5. Vďaka za tento článok <3 Mimochodom, nový dizajn je nádherný :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To ja ďakujem! ♥ A som veľmi rada, že sa páči :)

   Odstrániť