Letné nevyhnutnosti od Mary Kay

Ahojte, prajem vám krásny piatok! ♥
To, že vám tento článok dnes píšem, mi skutočne prináša úprimný pocit radosti. Mám na to hneď niekoľko dôvodov, no najzásadnejší z nich je ten, že fotky k tomuto článku som znovu a znovu prefocovala na trikrát a aj teraz by som samej sebe vytkla plno detailov, ktoré na nich nie sú podľa mňa celkom v poriadku. 
Tentokrát sa určite nemôžem „vyhovoriť“ na zdĺhavé testovanie, pretože som sa z produktov tak veľmi tešila, že som o nich mala vytvorenú mienku veľmi skoro vzhľadom k tomu, koľko mi to väčšinou trvá. Stále som však mala pocit, že nie je správny deň na to, aby som svoje pocity a názory týkajúce sa týchto produktov pretransformovala do čitateľnej podoby, až sa to celé nakoniec tak veľmi natiahlo, že sa za to teraz až hanbím. 
V každom prípade dúfam, že to nebude príliš veľkou prekážkou a keď vás čokoľvek z dnešného príspevku zaujme, podarí sa vám to zohnať :) 


Púder Sheer Dimensions
Myslím si, že tieto púdre musia každého zaujať už na prvý pohľad svojimi prekrásnymi reliéfmi. Mňa najviac oslovili odtiene Chiffon a Pearls, teda jeden skôr bronzujúci a druhý rozjasňujúci. Vo svojej podstate ide o jemne tónované púdre so shimmerom, ktoré na pokožke vytvoria taký ten krásny „dewy“ vzhľad, teda žiadne príliš výrazné rozjasnenie v podobe nejakých ostrých ligotajúcich sa línií. Sú preto ideálne aj na použitie nielen na pokožke tváre ale aj tela - na krku, dekolte či ramenách. V ich prospech určite hraje aj fakt, že sú viac transparentné a ich odtiene nie sú veľmi výrazné, čo je zámer a jeho dôvodom je, aby sa dokázali prispôsobiť úplne každému odtieňu pleti a vyzerať na ňom dobre.
Ja osobne ich využívam najmä na tvár a robím nimi všetko od rozjasnenia lícnych kostí po očné tiene a som s nimi veľmi spokojná. Odtieň Chiffon je pre mňa dokonca aj výborným plnohodnotným bronzerom vzhľadom k tomu, aká som bledá a vôbec na mne nie je oranžový, ako by som bola čakala, takže ja môžem len chváliť.
Cena je 32,50€ za 7g produktu v kvalitnom balení z pevného plastu, ktorý produkt ochráni aj pri páde - čo viem z vlastnej skúsenosti, keďže som obomi omylom niekoľkokrát flákla o zem pri upratovaní stolíka (*facepalm*)Fixačný sprej na makeup
Úprimne, nikdy som nebola veľký nadšenec fixačných sprejov, avšak tento z limitovanej edície ma oslovil natoľko, že som sa rozhodla dať mu šancu. Nie že by som sa v lete nejak výrazne líčila (čo viete už z minulého článku), no tento sprej mám doma už skutočne dlhšie (písala som vám dnes už, ako sa hanbím, že mi táto recenzia tak dlho trvala?) a tak som ho stihla otestovať aj s líčením.
Ako možno viete, moja pleť je dosť mastná a veľmi rýchlo sa začne lesknúť a navyše sa mi makeup a korektor večne zhromažďuje v póroch či záhybe na brade. Musím povedať, že som od tohto spreju nemala veľké očakávania, pretože som nechcela byť sklamaná, no dodnes si pamätám ten deň, kedy som ho použila prvý krát.
Ráno pred cestou z Bratislavy do Skalice som sa nalíčila a prestriekala si ním tvár. Po takmer celom dni na slnku, v aute, po behaní v meste, vybavovaní a nakupovaní som sa na semafóre pri príchode domov pozrela do spätného zrkadla a šokovane som poznamenala niečo v tom zmysle, že som asi chorá, pretože sa absolútne nelesknem a mám suchú tvár. V tej chvíli som tomu naozaj nerozumela a až pri odličovaní mi došlo, že som v ten deň spravila drobnú zmenu v mojej líčiacej rutine. A tak som si ho obľúbila už po prvom použití, po ktorom ma ďalej už len utvrdzoval v mojom prvotnom názore.
Cena za 59ml je 24,50€.


Jemné samoopaľovacie mlieko
Videli ste niekedy akúkoľvek moju fotku? V ideálnom prípade nejakú, na ktorej sú mi vidno aj nohy...? Tak potom viete, že majú približne rovnakú farbu ako stolík, na ktorom som fotila tieto produkty. Je o mne známe, že sa celkovo neopaľujem - maximálne sa totiž vždy spálim, som ružová a potom opäť zblednem. Ak mám šťastie, aspoň mi na rukách a ramenách naskáču pehy, ktoré tvoria dojem tmavšej pokožky, ale to je tak všetko. Úprimne mi to ani veľmi neprekáža, ja sa všeobecne nerada opaľujem a radšej som jednotne biela než keby som mala opálené trojuholníky na prsiach a zadku (you know what I mean...). Už minulý rok som premýšľala nad tým, že by som sa skúsila trochu „prifarbiť“ nejakým samoopalovákom, aby som si mohla obliecť sukňu a kraťasy bez toho, aby som neustále niekomu vysvetľovala, prečo som taká biela, no kým som sa rozmyslela, bolo už po lete. Tento rok som však nezaváhala a keď som sa dozvedela o tejto novinke u Mary Kay, s veľkým nadšením som sa pustila do skúšania.
Keď sa spätne zamyslím, ako prebiehalo naše zoznamovanie, až mi je zo samej seba smiešno. Ako opatrne som sa po sprche natierala a potom som sa nahá prechádzala po byte, aby som niečo neofarbila :D Asi až po troch dňoch mi došlo, že tak to nefunguje a aj keď je dobré pred oblečením sa chvíľu počkať, nie je to žiadna raketová veda.
Skrátim to - zistila som, že efekt krému je prvý krát vidno po 2-3 dňoch a že musím ešte trénovať rovnomerné rozotieranie, pretože som zostala trochu fľakatá. Nič to ale nemení na tom, že krém určite funguje, nie je to však produkt typu okamžitého opálenia na odtieň mliečnej čokolády. Ide naozaj len o jemné vytónovanie farby pokožky a podľa mňa je ideálny práve pre také „vápenky“ akou som aj ja. Výsledok nemá veľmi dlhé trvanie a keď som sa prestala denne natierať, asi po štyroch dňoch som už mala opäť svoju farbu.
Čo ešte veľmi chválim je jeho príjemná akoby kokosová vôňa a to, že je po ňom pokožka veľmi pekne vyživená a hebká.
Nakoľko nemám s čím porovnávať a môžem sa držať len tejto prvej skúsenosti, myslím, že mu nemám čo vytknúť, no musím povedať, že ma tento druh produktu tak či tak úplne nenadchol. Myslím, že ešte niekedy v budúcnosti ešte pravdepodobne dám šancu nejakému samoopaľovaciemu prípravku, no skôr to vidím tak, že dám prednosť mojej vlastnej farbe, nakoľko je s tým na môj vkus priveľa práce :D
Ak vás však zaujal, jeho cena je 19,50€ za 118ml.


Na margo môjho nedávneho rozhovoru s kamarátkou o tejto značke, by som vám ešte rada napísala, že ja inak tak celkovo zastávam názor, že kozmetika Mary Kay je veľmi kvalitná a doteraz sa mi stalo, že mi nevyhovoval možno jeden produkt, ktorý som v minulosti skúšala, no vtedy som mala asi 16 a bol to vzorček masky určenej pre zrelú pleť, čiže nikoho nemôže prekvapiť, že mi na pleť nesadla. O to som sa s vami chcela len tak na okraj podeliť. Inak už viete všetko, čo vám dnes chcela odovzdať a budem sa na vás tešiť opäť nabudúce ♥

Veľmi by ma zaujímalo, čo vy hovoríte na produkty od Mary Kay :) Máte nejakých obľúbencov alebo ste ešte nič neskúšali? :) 


5 komentárov

 1. Vybrali sme si úplne rovnaké novinky :D Najviac som si zamilovala fixačný sprej a bronzer, ten je fakt dokonalosť <3

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já ještě žádné produkty od Mary Kay nevyzkoušela, ale docela jsi mě na ně nalákala:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D :) Tak ak budeš mať možnosť, určite využi možnosť niečo skúsiť :))

   Odstrániť
 3. Já od Mary Kay mám řadu přípravků na čištění pleti. Poslední dobou mám docela problematickou pleť a doufala jsem, že mě Mary Kay zachrání. Bohužel mi přijde, že se to zatím o moc nezlepšilo, tak jsem trochu nešťastná. Každopádně ze tvého výběru mě moc zaujaly ty pudry, vypadají skvěle! Asi popřemýšlím o tom rozjasňovacím. :)

  OdpovedaťOdstrániť