Makeup na vlasy...?!

Keď som naozaj nemala žiadnu predstavu o čo ide, pri slovnom spojení „makeup na vlasy“ som si v prvom momente vybavila nejaký produkt na zjednotenie farby či štruktúry vlasov, jednoducho niečo ošetrujúce spadajúce skôr do kategórie starostlivosti. Keď sa mi ale do rúk dostal skutočný makeup na vlasy od L´Oréalu, moja reakcia bola: „Ahaaa, no áno, to dáva zmysel.“ 
Ale prečo vám toto píšem? Len pre pobavenie a aby som trošku oživila klasický úvod k článkom v štýle „Ahojte, vitajte pri novom článku.“ ;) Už je to nejaký ten piatok, odkedy L´Oréal doplnil dvoje rady o tento veľmi zaujímavý produkt - jednodňový farebný melír. Čo sa mi na ňom veľmi páči je, že je dostupný vo viacerých veľmi pekných odtieňoch rozdelených do dvoch skupín - pre blondínky a pre brunetky. 
Ku mne sa na vyskúšanie dostali odtiene Purple a Mauve a s veľkou zvedavosťou a radosťou som sa rozhodla ich poskúšať. 
Použitie týchto farieb je veľmi jednoduché. Nanášajú sa na suché rozčesané vlasy podľa potreby, chuti, nálady a vkusu do tenších či hrubších pramienkov a dajú sa vrstviť dovtedy, kým nedosiahnete vami želanú sýtosť a výraznosť. Potom vlasy jednoducho vysušíte fénom, rozčešete a upravíte.
Čo sa týka aplikácie, nepoužívala som pri nej vôbec rukavice, len som si dala pre istotu dole tričko a nestretla som sa so žiadnym problémom. Neostala mi zafarbená ani pokožka, ani nechty a všetky miesta, kam sa farba dostala a nemala (ako práve ruky, ramená či krk) sa dali veľmi jednoducho umyť.


Po usušení zostávajú jednotlivé pramienky trochu suchšie, asi ako pri použití farebnej kriedy, preto by som odporúčala vlasy ošetriť olejom. Ak máte ako ja kučeravé vlasy, ktoré si žehlíte, mali by ste počítať s tým, že nafarbené pramienky budete musieť ešte raz prežehliť, nakoľko sa opäť zvlnia, s čím sa ale dá počítať, keďže farba je „mokrá“. 
Čo sa týka výraznosti farby, je logické, že čím tmavšie máte vlasy, tým menej výrazný výsledok bude, aj keď použijete farbu pre brunetky. Na mojich aktuálne dosť tmavých vlasoch boli ofarbené pramienky viditeľné predovšetkým v určitých uhloch a najlepšie pri naozaj dobrom svetle, čo mi tak trochu znemožnilo ich zachytiť na fotke, no o to viac sa mi páčilo, že vytvorili také nenápadné odlesky, ktoré hneď nebili do očí a pôsobili celkom subtilne, čo mi maximálne vyhovovalo.


To, že je farba jednodňová znamená, že vydrží jedno umytie. Samozrejme, že keď si nepôjdete hneď umyť vlasy, tak ju tam budete mať aj niekoľko dní. Ak by ste sa báli ofarbenia oblečenia či posteľného prádla, vôbec netreba mať obavy, farba sa po uschnutí nikam neotláča a pekne drží tam, kde má.

Za seba produkty hodnotím pozitívne, je to podľa mňa veľmi fajn spôsob, akým sa môžem vyjašiť s farbami aj keď viem, že nechcem trvalú zmenu a farebné vlasy na dlhší čas. Na svetlejších vlasoch by som určite dosiahla výraznejší wow-efekt a mohla vám ho aj odfotiť, no ja som úprimne spokojná. Neviem si asi predstaviť ideálnejší produkt na dovolenkové pobavenie s vlasmi, zaujímavé festivalové looky či len oživenie každodenného účesu :)

Skúšali ste? Čo hovoríte na možnosť farebných vláskov na jedno umytie? 


4 komentáre

 1. Celkom zaujímavý produkt, ale nevyskúšala by som ho, lebo moje vlasy sú fakt nič moc a tak sa ich snažím zaťažovať čo najmenej.. :) krásne fotky ako vždy!

  Igelitku si neprosím / Facebooková stránka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tomu rozumiem, ja by som zasa určite nešla do trvácnejšej zmeny farby na podobné odtiene, takže mi to príde fajn raz za čas :)) A ďakujem ti krááne!! ♥

   Odstrániť
 2. znám jen takové křídy na vlasy ale tohle slyším poprvé. Nevím zda by mi to chytlo na moje tmavé vlasy protože na ně se nic nechytá :D Tohle je strašně fajn na festivaly atd. :)

  allaboutcandyslife

  OdpovedaťOdstrániť