Mihalnice pripravené k vode

„Špirála je v lete často tým jediným produktom dekoratívnej kozmetiky, na ktorý zostáva čas.“ To je zvoľna citovaná veta, ktorú som si prečítala v tlačovej správe, keď mi domov dorazili dva nové produkty od Alciny. Musím povedať, že s týmto vyhlásením skutočne súhlasím. Ja osobne by som k tomu doplnila ešte tiene či ceruzku na obočie a úplne by to vystihlo moje aktuálne najčastejšie nosené líčenie. V mojom prípade však nejde ani tak o nedostatok času ako skôr nedostatok vôle používať v aktuálnych horúčavách akékoľvek iné produkty. 
Väčšinu času Neustále zo mňa tečie a tak si stále musím zotierať otlačenú špirálu spod obočia, no bez nej sa necítim veľmi komfortne... Inými slovami, keď už som červená a spotená, chcem mať aspoň pekné mihalnice. Aby som však bola presná, to otláčanie špirály nastáva len v prípade, keď nepoužijem jednu vychytávku, s ktorou tento rok Alcina prišla na trh.


Ide o Waterproof Top Coat, čo je produkt, ktorý premení akúkoľvek špirálu na vodeodolnú. Je úplne transparentný, takže výsledný efekt líčenia nijak neovplyvní, dokonca mihalnice ani nezlepuje, ani nezaťažuje. Je to vlastne taký neviditeľný ochranca, vďaka ktorému sú mihalnice chránené pred vodou aj potom. Keď som si o ňom prvý krát čítala a držala ho v ruke, úprimne som bola veľmi skeptická. Vôbec som mu neverila a aj moje prvé líčenie s ním prebiehalo s podozrievavým výrazom na tvári. 
Po nanesení na mihalnice ho, prirodzene, musíte nechať zaschnúť. Nemôžete od neho očakávať, že ho nanesiete na mihalnice a v tej sekunde sa ponoríte do vody bez ujmy na líčení. Jeho textúra je však gélová a veľmi ľahká, vďaka čomu to schnutie vôbec netrvá dlho.
Na moje prekvapenie skutočne vďaka nemu špirála prežije vodu (takmer) bez ujmy. Prirodzene, že sa po namočení mihalnice zlepia k sebe, ako sa bežne stáva aj keď nie sú nalíčené, no farba na nich zostáva bez toho, aby sa zmývala a rozpíjala. Jediný problém môže nastať vtedy, keď si oči začnete silno pretierať. Ľahké a opatrné dotyky sú v poriadku, no zámerné a výrazné narúšanie povrchu mokrých mihalníc má za následok otlačenie alebo až rozmazanie líčenia. 
Ja sa musím priznať, že som nikdy nebola veľkým fanúšikom a používateľom vodeodolných produktov, to som radšej nepoužila nič, no táto drobnosť mi je veľmi sympatická, a preto ju používam navrch špirály takmer denne, najmä keď viem, že pôjdem v ten deň napríklad aj len do obchodu a predpokladám, že sa budem potiť viac, než keď zostanem doma.
Je to podľa mňa veľmi zaujímavý a užitočný produkt, ktorý nezaberá veľa miesta a nemusíte vďaka nemu meniť svoju obľúbenú špirálu za nejakú vodeodolnú, ktorá má väčšinou o čosi iný výsledný efekt. Aspoň tak to mám vžité z minulých skúseností, kvôli ktorým vodeodolné špirály radšej nepoužívam.


Mihalnice po namočení vo vode

Spomínaný top coat však nie je jedinou novinkou! Ako ste mohli vidieť už vyššie na fotkách, Alcina prišla aj s novými špirálami, z ktorých jednu som mala možnosť otestovať. Jej názov znie Build Up Mascara a slúži predovšetkým na vytvorenie plného objemu mihalníc, respektíve jeho zvýraznenie. Musím však uznať, že sa s ňou dajú mihalnice aj veeeľmi pekne predĺžiť, skvelo sa vrství - čo ja osobne nesmierne oceňujem, pretože si bežne nanášam tri až päť vrstiev - a môžem potvrdiť, že sa počas dňa vôbec nedrobí pod oči.
Páči sa mi na nej to, že veľmi dobre spolupracuje s prirodzeným tvarom a rozložením mihalníc. Chcem tým povedať, že neobaľuje mihalnice príliš veľkým množstvom farby a nasilu ich neukladá tam , kam chce štetec, zato ich veľmi účinne zvýrazní a nechá žiť vlastným životom. Snáď chápete, čo mám na mysli a môžete to vidieť na fotkách pred a po nižšie (na ktorých je, mimochodom, len jedna vrstva). Mihalnice nezlepila ani inak neusporiadala, nechala ich z veľkej časti tak, ako boli, avšak krásne zvýraznené a predĺžené.
Je pravda, že sa na kefku naberá trochu viac farby, než je potrebné, no stačí ju trochu otrieť a je to úplne v poriadku. Kefku má, tak ako aj topcoat, syntetickú, no nie silikónovú, čo ja osobne uprednostňujem, takže aj v tomto ohľade má u mňa plusové body.
Musím uznať, že na mňa oba tieto produkty spravili veľmi dobrý dojem a musím značku pochváliť. Prišla s nimi vo veľmi vhodnom čase, navyše v príjemných jednoduchých dizajnoch a v kvalite primeranej ich cene (každý z produktov kúpite za približne 10€). Túto dvojicu som si veľmi obľúbila a odkedy ju mám, dostala sa medzi moje najpoužívanejšie produkty posledných týždňov.

Zaregistrovali ste už tieto kozmetické novinky? Alebo ste ich už aj stihli vyskúšať? Čo na nich poviete?


 

10 komentárov

 1. Wow! Mascara looks great, you have gorgeous eyes!
  Amazing post dear!
  Have a great week! :)

  Beach, please!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Potenie v lete zabíja aj mňa, môžem si dať pred prácou kilo púdru na seba a domov aj tak prídem ako diskoguľa... Celkom som rada za to, že Lash sensational od Maybelline drží ako vodeodolná, aj keď vodeodolná nie je a aj keď si ju už znova neplánujem kúpiť. No na druhej strane mám potom problém s odlíčením očí, takže sa teším, keď už skončia tieto horúčavy a ja si zaobstarám nejakú prírodnú riasenku, ktorú hravo odlíčim :) Tento vodeodolný top coat je ale fakt dosť dobrá vychytávka, také niečo som ešte u nikoho nevidela :) A máš krásne oči! <3

  Igelitku si neprosím / Facebooková stránka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tú si zasa ja plánujem niekedy kúpiť, pretože ma dosť zaujala ale akosi som sa k nej ešte nedostala :D Však je to super zaujímavé? Mne sa to nesmierne páči :) A ďakujem ti veeeľmi! ♥

   Odstrániť
 3. Tiež sa hlásim do klubu tých, čo cez leto zväčša siahajú len po riasenke. Inak sa fakt nelíčim a aj tú riasenku vlastne používam skoro len do roboty. :D Oba produkty vyzerajú super! Akurát ten vodeodolný zázrak by mi bol nanič, lebo keď sa idem kúpať, tak sa vôbec, že vôbec neobťažujem s líčením. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skvelé! Ja osobne obdivujem dievčatá, čo sa líčia rovnako ako napríklad cez zimu čo sa týka množstva produktov :O A to, že sa k vode nelíčiš úplne chápem :)

   Odstrániť
 4. Já se k vodě teda nelíčím vůbec, nechci se třeba omezovat v tom, že se nebudu moct potápět a nebo bych si pak kontrolovala pořád, jestli nemám řasenku rozmazanou - voděodolné prostě tak nedůvěřuju :D Ale moc se mi líbí, jakou řasenka udělala práci - je to velmi přirozené a pěkné ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak tomu úplne rozumiem :) Ja zasa nie som nejaký plavec a nepotápam sa vôbec :D Doteraz som sa ale tiež nelíčila, no v rámci testovania som začala aspoň tie mihalnice nosiť nalíčené a teda nie je to až tak blbé :)

   Odstrániť
 5. Já v létě taky jen řasenka a trochu očních stín! Tato řasenka vypadá moc dobře hlavně ta vodě odolná k moři ideál. :)


  All About Candys Life

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásny článok, produkty vyzerajú veľmi zaujímavo :)
  xx Mon
  http://lifebymon.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť