MINTY MELON

Ahojte, dievčatá, prajem vám krásny piatok a vítam vás pri poslednom článku tohto mesiaca! ♥
Viem, že mnohé z vás sú z toho smutné, no ja sa veľmi teším, že leto už pomaličky končí. Nakoľko som ale presvedčená o tom, že pred sebou ešte máme niekoľko teplých dní, rozhodla som sa s vami podeliť o môj tip na jeden produktový rad značky Balea, ktorý síce z hľadiska účinnosti nie je obmedzený ročným obdobím, no jeho vôňa je typická práve pre leto. 
Ide o produkty na starostlivosť o chodidlá z radu Minty Melon, z ktorého som testovala deokrém, penu a sorbet. Okrem týchto produktov rad obsahuje ešte aj chladivý sprej na nohy, na ktorom sa mi na prvý pohľad zapáčil jeho rozprašovač, ktorý nie je pod tlakom, za čo dávam palec hore :) Poďme sa ale spolu pozrieť na tie produkty, ktoré som otestovala a o ktorých vám viem napísať aj niečo viac.


Sorbet na nohy je asi mojim najobľúbenejším produktom z celého radu. Zaujala ma predovšetkým jeho zaujímavá hravá konzistencia, ktorú by som prirovnala k želé a tiež to, ako efektívne a príjemne dokáže schladiť a osviežiť pokožku. Jeho použitie je skutočne veľmi príjemné a tiež musím pochváliť to, ako rýchlo sa do pokožky vstrebáva. Zaujímavé je, že ako jediný produkt tejto série nie je vegánsky. Za téglik so 150 ml produktu zaplatíte 2,49€.
Pena na nohy tiež podľa mňa patrí k najzaujímavejším ťahákom tejto kolekcie, prirodzene, kvôli tomu, že je to krém vo forme peny, čo je ešte stále celkom netradičná forma a je aj pre mňa veľmi lákavá. Vďaka tomu je krém krásne ľahučký, našľahaný a vzdušný a do pokožky sa vstrebáva síce pomalšie ako sorbet, no stále pomerne dosť rýchlo. Jeho objem je 100 ml a kúpite ho za 1,99€.
Ak mám byť úprimná, krém na nohy ma zuajal najmenej, no nie je to preto, že by bol v niečom vyslovene zlý, skôr je to tým, že ostatné produkty z tohto radu sa mi zdajú zaujímavejšie. Toto je jednoducho taká klasika, ktorá má síce pekný obal a príjemnú vôňu, no oproti tým ostatným som na ňom nenašla nič, čo by mohlo poslúžiť ako lákadlo. V prípade, že by vás však oslovil, za 100 ml produktu zaplatíte 1,99€.
Všetky tieto produkty spája niekoľko spoločných vlastností, medzi ktorými je na prvom mieste veľmi príjemná melónová vôňa, ktorá nepôsobí nijak prehnane chemicky a umelo. Okrem toho je pre všetky typická  nesmierne ľahučká konzistencia, ktorá je ideálna práve na leto, nakoľko sa produkty do pokožky vstrebávajú veľmi rýchlo - ako som spomínala už vyššie - a nezanechávajú po sebe mastný ani lepkavý film. Čo je podľa mňa potrebné si uvedomiť je fakt, že sú kvôli tomu ich hydratačné schopnosti o niečo menšie. Pokožka je po použití síce jemnejšia, veľmi príjemná a nie sú na nej suché miesta, ak však máte podobný problém ako ja a máte na chodidlách naozaj extrémne suché miesta, s tými si ani jeden nevie úplne úspešne poradiť.

Celkovo by som tieto produkty určite mohla odporučiť. Ako som už písala vyššie, mojim najväčším favoritom je sorbet, ktorý by som veľmi rada videla aj v inej vôni v niektorej z budúcich kolekcií. Mne osobne by sa veľmi páčila nejaká kvetinová alebo napríklad pomarančová, no tú len moje priania a predstavy, samozrejme.

Ak ste už niektorý z produktov skúšali alebo sa pre niektorý z nich rozhodnete, budem rada, keď sa v komentároch podelíte o svoje názory a postrehy :)


2 komentáre

  1. Ííí, všetko to vyzerá mega super! :) A veľmi sa mi páči aj to balenie, ale Balea to vždy zvláda na jednotku.

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tá Minty Melon kolekcia je super, hneď ako vyšla som si ju bežala kúpiť, leto bez nej by som neprežila :D

    OdpovedaťOdstrániť