No Spend Challenge | Od mája do augusta

Ahojte, prajem vám krásny pondelok! ♥
Viem, že tento príspevok som vám sľúbila ešte pred víkendom, no na poslednú chvíľu sa veci akosi nakopili, ja som si musela určiť priority a keďže som nechcela publikovať narýchlo zbúchaný článok, radšej som to presunula na dnes. Na túto situáciu rovno nadviažem, nakoľko „človek mieni...“ V čase, kedy som s No Spend Challenge začínala, teda v januári, som si myslela, že o tomto čase sa už moja výzva bude blížiť k úspešnému koncu a ja si opäť povolím nejaké tie kozmetické nákupy. Veľmi smutne však musím priznať, že to tak nie je ani zďaleka...

Polička s krémami v kúpeľni

Aby som však gró dnešného článku nezačínala negatívne, musím povedať, že so spotrebou produktov sa mi darí veľmi dobre. Jednoducho pravidelne používam všetko, čo môžem, a aj keď neplýtvam, úspešne prihadzujem prázdne obaly do tašky pod umývadlom, ktorá čaká na nakrúcanie ďalšieho „Empties“ videa. Ak ste videli to posledné, musíte uznať, že za posledné dva mesiace a niekoľko dní som toho minula skutočne veľa. Okrem toho ma veľmi teší, že má to video takmer 500 zhliadnutí, čo je pre mňa skutočne velikánske číslo, za ktoré veľmi ďakujem a som rada, že vás tento typ videí baví ♥ 
Ak by som mala zhodnotiť, čo sa mi darí míňať najrýchlejšie, sú to jednoznačne sprchové gély a to najmä preto, že v takých horúčavách, s akými sme sa v tomto lete stretávali, som sa často sprchovala viac ako trikrát denne a niekedy dokonca aj uprostred noci, keď som sa zobudila na horúčavu. Mrzí ma, že som si na začiatku všetky produkty nespočítala pre porovnanie, no aktuálne mám v kúpeľni ešte 12 fľaštičiek rôznych sprchových gélov. To síce stále znie veľmi šialene, no až na jeden sú všetky pekne v jednej poličke a to je niečo, čo som za posledné dva roky nezažila.
Najhoršie sa mi darí s telovými krémami, mliekami a olejmi, ktorých mám stále ešte 17. Priznám sa, že tento typ produktov momentálne nepoužívam prakticky vôbec, keďže mám pocit, že mi je potom viac teplo, viac sa potím a mám pocit, že sa musím ísť hneď zase osprchovať. Čo ale nevynechávam sú krémy na ruky a chodidlá, ktoré vo veľkom využívam stále, aj keď z oboch skupín mám určite ešte stále viac než šesť kusov produktov. 
Ďalšia vec, ktorej sa akosi neviem „zbaviť“ sú pleťové krémy, ktoré sa mi tu tiež akosi rozrástli a problém je, že sa ani jedného úplne nechcem vzdať, nakoľko mi všetky vyhovujú.

Tým sa dostávam k téme triedenia. Kozmetiku som netriedila už poriadne dlho. Síce bolo niekoľko kúskov, ktoré som náhodne niekomu venovala, no poriadnu čistku som nerobila naozaj celé mesiace a myslím, že skôr či neskôr sa k nej dostanem, tak vám o tom neskôr napíšem alebo nakrútim nejaký kratší vlog. Myslím si, že som túto činnosť vynechala najmä preto, že už nemám žiadne iné zásoby (!!!) Môžete mi skutočne zatlieskať, pretože okrem toho, čo mám v kúpeľni či na kozmetickom stolíku nemám už nikde odložený ani jediný kus kozmetiky „v zásobe“. Všetko je vonku a už absolútne nič nesyslím. Donedávna som ešte mala schovaný jeden telový sprej a antibakteriálny gél, no ten som si už dala do batohu a sprej dostala sestra, takže v tomto smere môžem na seba byť skutočne pyšná a tu vidím, že som skutočne spravila pokrok vzhľadom k tomu, s akými OBROVSKÝMI zásobami v skrini som začínala.

Zásoby kozmetiky zo skrine

Čo sa týka nákupov, musím sa priznať, že od posledného update článku mojej výzvy som si niečo kúpila. Áno, bola som v Yves Rocher, odkiaľ som si odniesla dva čistiace gély na pleť (jeden do sprchy a druhý na umývadlo), chladivý gél na chodidlá, telový peeling a telový olej s trblietkami s malým parfumom Monoi de Tahiti. Okrem toho som si v dm-ke kúpila dva produkty na nohy a darčekový kupónik som vymenila za nový pleťový rad LVLY by Paola Maria a spravila som nie úplne malú objednávku z elnina, keď tam mali naozaj veľké zľavy. Ak mám byť úprimná, neoľutovala som to, i keď priznávam, že výčitky svedomia som mala a tentokrát som sa nesnažila ani hľadať žiadne výhovorky. Jednoducho som to považovala za zlyhanie mojej vôle, no mám zároveň pocit, že mi to veľmi pomohlo.

Celkovo cítim, že mi táto výzva veľmi pomohla, pretože už nemávam také „absťáky“ a ani nutkavú potrebu si ísť niečo kúpiť, keď myslím, že potrebujem odmenu alebo útechu. V mobile mám zoznam kozmetiky, ktorú si chcem kúpiť a sú na ňom presne štyri veci - gél na intímnu hygienu, gél na holenie, ružová voda v spreji a také tie špeciálne žiletky na obočie. Všetky produkty by som už potrebovala, no na rozdiel od minulosti nepanikárim pri pomyslení, že ich nemám kúpené, keď sa mi míňajú tie, čo mám a viem, že keď si ich nekúpim, nič sa nestane a jednoducho ich nahradím niečim z toho, čo mám doma alebo prežijem bez nich.

Aktuálna taška s obalmi od minutých produktov

Samozrejme, že mám wishlist takých tých „iných“ vecí - takých, ktoré nepotrebujem, ale jednoducho len chcem. Pozerám sa na e-shopoch na makeup a sama pre seba si hovorím, čo by som si hneď teraz len tak z rozmaru rada kúpila. Tiež si myslím, že to jedného dňa aj spravím, že si opäť nakúpim líčidlá len tak, lebo sa mi páčia, viem však aj to, že to budú produkty, ktoré aj reálne využijem, pretože to všetko vnímam trochu inak, než pred  tými niekoľkými mesiacmi. Na jednej strane sa na to veľmi teším, no na druhej sa bojím. Bude to pre mňa naozaj skúška toho, či sa budem vedieť ovládať, alebo sa to opäť zvrhne a prerastie mi to cez hlavu. Na to si však budeme musieť počkať...

5 komentárov

 1. Skvelý článok Domi! Mala by som si z Teba zobrať príklad. Aj keď sa snažím zbytočne nenakupovať, vedia ma zlákať výhodné ponuky, rôzne zľavy, no hlavne zaujímavé darčeky k nákupu. A pritom tie veci vôbec nepotrebujem, len si chcem spraviť radosť a jednoducho ich mať. Potom som na istý čas uspokojená, no čoskoro ma to nakupovanie chytí znovu a tak to ide vlastne stále dokola :D. Myslím, že túto challenge potrebujem nevyhnutne absolvovať i ja!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti krásne, Klaudy! ♥ Ja to veľmi dobre poznám a práve toho sa bojím, že sa mi opäť stane, keď challenge ukončím :( Ak sa pre výzvu rozhodneš, určite ti to pôjde veľmi dobre :)

   Odstrániť
 2. Ach....na takúto challenge sa chystám aj ja, no chcela by som do toho zahrnúť aj oblečenie....len och, je to tak náročne. Ale pri horde kozmetiky, ktorú nestíham míňať je to asi nutné....a hlavne si potrebujem našetriť dosť penazí...tak som zvedavá, či sa mi to aj podarí. Inak super článok, si ma ním namotivovala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mňa na začiatku práve tiež motivovali peniaze a tá hromada kozmetiky, čo mi len tak ležala doma :D :( AK sa pre to rozhodneš, tvoje dôvody ťa určite dokážu dostatočne dlho motivovať :) Ďakujem, som veľmi rada ♥

   Odstrániť
 3. Určite natoč triedenie ;-) ja som tiež maniak na kozmetiku no pri 2 deťoch musím rozmýšľať či si kúpim niečo len tak.
  Aktuálne mám zálusk na odličovací olej LVLY ale zatiaľ som nenašla veľa recenzií tak stále váham.

  OdpovedaťOdstrániť