Recenzia Bourjois Eye Catching

Ahojte, kočky, prajem vám krásnu stredu! :)
Ak máte dnes voľno, dúfam, že si ho patrične užívate a poriadne oddychujete a som rada, že ste sa dnes zastavili aj tu, aby ste si prečítali môj najnovší článok, ktorým dnes bude recenzia nových produktov od Bourjois na líčenie očí. Ide o dvojicu produktov z radu Eye Catching, ktorý okrem špirály a očnej linky v pere, o ktorých si dnes prečítate, pozostáva ešte aj s paletky nude očných tieňov. 
Oba produkty, o ktorých sa dnes budeme baviť, boli vyrobené špeciálne za účelom vytvorenia „mačacieho pohľadu”.
Špirála má vo svojom zložení okrem iného hodvábne proteíny, ktoré spolu so špeciálnym tvarom kefky napomáhajú k vytočeniu mihalníc a otvoreniu pohľadu. Kefka je nylonová a má skutočne nevšedný tvar, s akým som sa ja ešte nestretla.
Z jednej strany je kefka širšia, z profilu je prehnutá do oblúčika a štetiny majú dve dĺžky - z vnútornej strany oblúčika sú kratšie, z vonkajšej strany o čosi dlhšie. Musím sa priznať, že som o takto vytvarovanej kefke mala spočiatku pochybnosti, nakoľko som na prvý pohľad predpokladala, že sa mi s ňou bude pracovať horšie, no opak je pravdou. Stačilo, aby som si na tento tvar privykla a vždy si ju natočila práve tak, ako potrebujem a všetko ide ako po masle.
Na spodné mihalnice používam užší profil kefky, na zvýraznenie vrchných mihalníc si kefku zasa otáčam a líčim sa širšou stranou. Viem, že z tohto môjho opisu to môže znieť komplikovane, no v skutočnosti to tak vôbec nie je!
Výsledný efekt je podľa mňa naozaj veľmi pekný, mihalnice sú krásne zvýraznené a predĺžené, nakoľko je farba špirály krásne pigmentovaná a má ideálnu konzistenciu, ktorá mihalnice nezlepuje ani nezaťažuje, dá sa veľmi dobre vrstviť a počas dňa sa nedrobí.
Navyše musím pochváliť aj obal, ktorý je pevný a veľmi pekne spracovaný, nesmierne sa mi páčia rosegold nápisy aj matný detail mačičky na vrchnáku. Cena špirály je štandardne 11,99€.
Očná linka tiež nie je len tak nejaká a na jej hrote môžme nájsť hneď niekoľko netradičných prvkov. Prvým je výrez po celom obvode hrotu, ktorý má, myslím, len dizajnovú funkciu, ale je podľa mňa veľmi pekným prvkom a oživením. Ďalšou zaujímavosťou je, že z jednej strany je hrot fixky sploštený a slúži v podstate ako razítko. Ak máte problém so zakončovaním linky, v prvom kroku líčenia by ste ti túto sploštenú časť mali otlačiť na konci vonkajšieho kútika a vytvoriť tak „zobáčik”. Následne už len vykreslíte linku pozdĺž línie horných mihalníc a mali by ste mať hotovo.
Ja sa musím priznať, že túto možnosť uľahčenia si práce nevyužívam, nakoľko si rada linku kreslím celú sama, ale nie je to podľa mňa vôbec zlý nápad, niečo takéto na produkte vytvoriť.
Hrot je celkovo dosť pevný, čo mám ja osobne radšej, nakoľko z duše neznášam, keď sa na linke špička stále prehýba, strapká sa a robí si čo len chce.
Čo sa týka pigmentácie tejto linky, nemôžem povedať, že by som bola vyslovene nespkojná, no už som sa stretla aj s intenzívnejšou pigmentáciou. V každom prípade ale chválim to, že linka rýchlo schne a neotláča sa a takisto sa na pokožke nerozpíja a drží celý čas na mieste. Myslím si, že v tomto prípade je potom už úplne najmenej si linku ešte raz obtiahnuť, ak potrebujete výraznejší a dramatickejší výsledok.
Tiež má veľmi pekný obal, ktorý je jednoduchý čierny z pevného plastu s rosegold nápismi a jej bežná cena je 10,49€.


Trošku priskoro som si požmurkala, preto tie otlačené bodky :(

Čo sa týka môjho odporúčania, tak špirálu vám môžem odporučiť určite ale s tým, že treba brať ohľad na špeciálny tvar kefky vzhľadom k vašim vlastným mihalniciam, ktoré najlepšie poznáte práve vy samy. Linka by u mňa prešla s prižmúreným okom vzhľadom k jej pigmentácii, ktorú ale na druhej strane u mňa vyvážili jej opstatné vlastnosti.

Stihli ste už niektorý z týchto produktov skúsiť? A ak aj nie, čo na nich hovoríte?

Žiadne komentáre