Hydratačný rad Hydra Végetal od Yves Rocher


Ahojte, prajem vám krásny deň!
Určite ste si pred niekoľkými týždňami (alebo až mesiacmi?) na mnohých blogoch a instagramových účtoch všimli veľký boom balíčkov od Yves Rocher s ich radom hydratačnej kozmetiky. Ja som vám ho ukázala v stories a veľmi som sa z neho tešila nielen preto, že mi prišiel v naozaj prekrásnej krabičke (ktorú som si ako jednu z mála tých, ktoré mi chodia, nechala) a bol k nemu pribalený rozkošný sukulent ale najmä preto, že len niekoľko dní predtým, ako som ho dostala, som spolu s vami na stories premýšľala, či by som si mala tieto produkty kúpiť a jeden z nich som si naozaj aj kúpiť išla. Vzhľadom k môjmu nákupnému banu a No Spend Challenge som si vtedy kúpila skutočne len jeden produkt z tohto radu (a ďalších päť z iných, čo už). Takže si určite viete predstaviť, ako veľmi ma potešilo, že som dostala možnosť otestovať aj niekoľké ďalšie.
Celý rad sa skladá z čistiaceho gélu, čistiaceho mliečka, peelingu, pleťového tonika, hydratačného gélu, hydratačného krému, očného krému a séra a ja som s výnimkou posledných troch mala možnosť skúsiť všetky. A kďže som si chcela nechať dostatok času na ich otestovanie a skompletizovanie mojich postrehov, prichádzam s recenziou až takto neskoro.

Produkty z radu Hydra Végetal majú svoje hydratačné schopnosti najmä vďaka výťažku z kosmatcovníka jedlého (Carpobrotus edulis), čo je sukulent s výbornou schopnosťou udržania si vlahy aj v dlhotrvajúcom období sucha. Pre účely použitia do produktov sú rastlinky ekologicky pestované na pozemkoch Yves Rocher vo francúzskej obci La Gacilly (kam sa, mimochodom, túžim pozrieť už odkedy som sa prvý krát stretla so značkou ešte niekedy v druhom ročníku na gympli). Po šiestich mesiacoch rastu v skleníku sú potom mladé výhonky zbierané ešte pred rozkvitnutím.


Čistiaci gél
6,50 € za 125 ml / 9,50 € za 390 ml

Tento gél, ako môžete vidieť vyššie, je dostupný v dvoch veľkostiach. Ja som si ho najskôr kúpila v tom väčšom balení a následne som ho dostala v menšom. Keďže už som mala načatý ten veľký, používam aktuálne ten ale myslím si, že to na veci nič nemení, nakoľko ide o jeden a ten istý produkt. Musím ale povedať, že väčšie balenie s pumpičkou mne osobne vyhovuje viac. Mám ho na umývadle a používam ho na ranné čistenie (nakoľko na večer som si kúpila upokojujúci gél s harmančekom).
Odkedy ho tam mám som si všimla, že ak nastane viackrát za sebou (a tým myslím napríklad každý deň v priebehu týždňa – dvoch) ráno situácia, kedy si nestíham dôkladne vyčistiť pleť a som časovým nedostatkom nútená použiť len micelárku alebo tonikum, tak naozaj vnímam kvalitatívne zmeny na pleti rovnako, ako keď potom opäť začnem s pravidelným čistiacim režimom.
Pleť je počas pravidelného používania krásne jemná, póry sú viditeľné čisté – a verte mi, že tie moje sú natoľko široké, že to jednoducho vidno aj zo stratosféry – a na dotyk je pokožka príjemne jemná a vláčna, pružná, má zjednotenú farbu a pôsobí skutočne živo. Z dlhodobého hľadiska má na pleť naozaj priaznivé účinky, ktoré som si ja však všimla už v prvých dňoch používania a považujem ho za nesmierne kvalitný produkt, ktorý je vhodný aj pre mastnú a problematickú pleť, pričom si myslím, že by vyhovovala aj ostatným typom.


Odličovacie mlieko
7,50 € za 200 ml

Tak a teraz sa musím priznať – toto mliečko som neskúsila. Napriek tomu, že som sa na to chystala, vôbec som sa k tomu nedopracovala aj napriek tomu, že som teda mala tú možnosť a hneď vám poviem prečo. Produkty mi prišli niekedy v polke júna a to bolo pre mňa presne na začiatku obdobia, kedy som si prestávala líčiť pleť a za celé leto som makeup použila maximálne päťkrát, pričom vždy som sa odlíčila v sprche. Okrem toho som na sebe spozorovala zvýšenú tvorbu kožného mazu a nechcela som to zbytočne zhoršovať používaním odličovacieho mlieka, ktoré ako všetky vieme, nie je práve najlepším kamarátom mastnej pleti a ja osobne tento typ produktov uprednostňujem v chladnejších jesenných a zimných mesiacoch. Keďže som ale nechcela s týmto článkom čakať ďalšieho štvrť roka, rozhodla som sa recenziu tohto mliečka vynechať s tým, že vám  moje dojmy a postrehy odovzdám neskôr v niektorom z videí so spotrebovanými produktami. Pevne verím, že sa na mňa nenahneváte, že som sa rozhodla ho vynechať a jeho samotnú recenziu takto posunúť. Ak ste ho ale už stihli vyskúšať, veľmi sa poteším, keď k nemu napíšete nejaké svoje krátke hodnotenie.

Gélový peeling
6,50 € za 75 ml

Ak ma sledujete dlhšie, pravdepodobne viete, že peelingy – či už telové alebo práve pleťové – sú jedny z mojich najobľúbenejších kozmetických produktov vôbec a preto asi nie je prekvapením, že ma práve tento kúsok veľmi potešil a jeho testovanie som si náramne užívala. Je totiž presne podľa mojich predstáv vzhľadom k tomu, že jednotlivé peelingové čiastočky sú ideálne veľké a v celom objeme produktu je ich akurátne množstvo. Okrem toho, že dokáže pleť vyčistiť, vie ju aj veľmi pekne obrúsiť, vyhladiť jej povrch a zbaviť odumretých kožných buniek. Ja ako veľký fanúšik takýchto mechanických peelingov patrím k ľuďom, ktorí majú radšej tieto hrubšie a drsnejšie i keď viem, že mnoho odborníkov na pleťovú starostlivosť ich nemá veľmi v obľube. Ja sa však držím hesla, že každý ma používať najmä to, čo vyhovuje práve jemu a v tomto konkrétnom prípade musím povedať, že mi tento produkt vyhovuje naozaj nesmierne. Samozrejme, nepoužívam ho každý deň, to by mi ani nenapadlo, niekedy po ňom nesiahnem dokonca aj celý týždeň, no aspoň raz za približne sedem až desať dní si rada doprajem aj takúto formu čistenia.


Pleťové tonikum
7,50 € za 200 ml

Ďalším produktom, ktorý mal u mňa úspech bolo práve pleťové tonikum. Najmä v teplých dňoch som nesmierne ocenila jeho schopnosť pleť nielen vyčistiť (respektíve dočistiť) ale aj veľmi príjemne osviežiť. Boli dni, kedy som si ním pleť pretierala aj viackrát než len ráno a večer, pretože sa mi páčilo, aká je po ňom svieža, prebudená a akoby odľahčená... Jednoduchšie a zrozumiteľnejšie ten pocit asi ani nedokážem opísať, no pevne verím, že mi rozumiete a viete si to predstaviť. V každom prípade som ale bola spokojná aj s jeho čistiacimi schopnosťami a môžem povedať, že pleť vôbec nevysušovalo, a i keď by ma prekvapil skôr opak, aj tak to považujem za vlastnosť, ktorú nie je na škodu zdôrazniť.


Hydratačné gél
14 € za 50 ml

Keď pominiem fakt, že som čistiace mlieko neotestovala, tento krém je môj najmenej obľúbený produkt z tých, o ktorých vám dnes píšem. Dokonca by som povedala, že sa mi páčil najmenej aj celkovo zo všetkých pleťových krémov, ktoré som od Yves Rocher doteraz vyskúšala. Nemôžem povedať, že by bol vyslovene zlý, to určite nie, no na mojej pleti sa jednoducho nespráva tak, ako by som potrebovala. Ak si ho totiž dám menej, mám pocit, že mi pokožka na tvári hodnú chvíľu tak nepríjemne pne a ak si ho dám viac, tak mám tvár o chvíľku nepríjemne mastnú. Som ale viac-menej (skôr viac ako menej) presvedčená, že je to len tým, že môj typ pokožky jednoducho potrebuje inú starostlivosť. Napríklad harmančekový krém, ktorý som od Yves Rocher mala mi veru sadol!Okrem toho, čo som vám napísala vyššie, musím ešte poznamenať, že sa mi veľmi páčia obaly, ktoré pre produkty značka zvolila, i keď to asi nie je už žiadnym prekvapením, nakoľko obaly mal Yves Rocher vždy veľmi pekné. Rovnako by som chcela pochváliť aj príjemnú a takú „akurátnu“ konzistenciu a v neposlednom rade aj vôňu produktov, ktorá je nesmierne príjemná a nedráždivá, i keď si viem predstaviť, že by pre niekoho mohla byť až príliš výrazná, pretože viem, že niektorým (nielen) ženám pri pleťovej starostlivosti prekáža.
Čo sa týka toho, či by som si produkty kúpila znovu, musím povedať, že gél, peeling a tonikum by som si veľmi rada znovu zaobstarala i keď premýšľam aj nad tým, že by som ich vyskúšala v iných variantoch, ak budú dostupné. Myslím tým, že by ma zaujímali ich vlastnosti v spracovaní do iného radu, napríklad Sebo Végetal, čo je taký ten zelený zmatňujúci.


A čo vy? Skúšali ste niektorý z produktov, o ktorých som vám dnes napísala? Aká je vaša skúsenosť? Určite nielen ja budem rada, keď sa o ňu podelíte v komentároch.


3 komentáre

 1. Nádherná recenzia Domči ♥ A tie fotky!!♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pokiaľ máš mastnú pleť sebo vegetal ti bude sedieť. Ja mám celú radu a najmä sérum je skvelé.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok a veľmi pekné fotky ako zvyčajne. ;) Túto sadu by som hrozne chcela vyskúšať, ale moja študentská peňaženka hovorí rázne nie. :D

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť