Food Diary | Čo som jedla v októbri

Určite poznáte formát „What I Eat In a Day“, ktorý je populárny predovšetkým na zahraničnej YouTube scéne. Začínam si ale všímať, že táto téma pomaly ale iste preniká už aj do nášho česko-slovenského kontentu a tak mi napadlo ho skúsiť najprv tu na blogu. Minulý mesiac som sa teda snažila fotiť niektoré moje jedlá - najčastejšie obedy a večere - aby som vám ich mohla ukázať v tomto fotočlánku. 
Určite by som v úvode chcela, aby ste vedeli, že jem všetko (respektíve takmer všetko, nakoľko sú potraviny, ktoré mi jednoducho nechutia alebo ich jesť nemôžem) a to vrátane mäsa a rôznych živočíšnych produktov. Nakoľko sa v poslednom čase mnoho ľudí začína stravovať vegetariánsky a vegánsky, cítim akúsi „povinnosť“ ich upozorniť, že na fotkách v tomto či ďalších podobných článkoch môžu očakávať aj takéto potraviny.
Takisto, prosím, nečakajte nejaký profesionálny dizajn, všetko som fotila tak, ako som si to naložila. Pri niektorých jedlách som skúsila aspoň nejaký „aranžmán“, no aj tak je to esteticky dosť slabé.

Inak budem veľmi rada, keď mi dáte vedieť, či vás takéto články bavia, pretože premýšľam nad ich pravidelným publikovaním a dokonca aj nad spracovaním vo forme videa, čo by možno tiež mohlo byť fajn. Teším sa preto na vaše názory a postrehy :) Žemľa, avokádo, paradajka a stratené vajíčko.Pizza slimáky (prvý krát nám inak ostali, inak ich vždy doslova zožerieme ešte teplé).


Čokoládové muffiny s kúskami mliečnej čokolády.


Kuracie prsia (ako správne napísať jednotné číslo?) s korením „Aztécký poklad“, ryža a hruškový kompót.


Lumaconi plnené blonskou omáčkou, zapečené so syrom.


Kolienka s tvarohom.


Bravčové plecko marinované v sójovej omáčke, varené zemiaky, pečená mrkva.


Variácia doplnená o červené víno v marináde a taký trošku odfláknutý yorkshire pudding (nechcelo sa mi len pre seba ho robiť klasickým postupom).


Pečené kura, plnka, ryža, pečené zemiaky a višňový kompót.


Špagety aglio olio peperoncino.


Pečené kuracie stehno, varené zemiaky, anglická zelenina.


4 komentáre

 1. takéto články nieeeee ! vieš akú chuť som teraz dostala na to pečené kura s plnkou, zemiakmi a ryžou! :))) juuj, hneď by som ti to ukradla.. ešte že z fotiek nie je cítiť tie vône :D pred ďalším takýmto tvojim článkom sa radšej najem, tak nie že dáš potom dezerty :D
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. prečo som preboha klikla na tento článok a ešte keď som v robote :´( :D teraz ma tu porazí aká som hladná, všetko by som zjedla ^_^ mňam a fotky sú krásne <3

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článek, určitě ho piš jak máme inspiraci co vařit :D Protože já už jsem v koncích :D Jídla vypadají moc skvělé ! ♥

  allaboutcandyslife

  OdpovedaťOdstrániť
 4. VIACEJ ČLÁNKOV! A konečne What i eat ktorý je reálny!
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť