L V L Y

Myslím, že ešte nikdy som nemala z nejakej kozmetiky také zmiešané pocity ako práve z nedávnej novinky LVLY by Paola Maria, ktorá je exkluzívne v predaji v drogériách dm. Keď som prvý krát videla fotku tejto kolekcie, bola som naprosto unesená - čo, predpokladám, bol prípad aj nejednej z vás. Dostal ma ich jednoduchý čistý dizajn a, samozrejme, kombinácie bielej s ružovozlatými detailami. Prirodzene, že som sa začala zaujímať aj o to, aké sú produkty vnútri, ako fungujú a aké sú ich účinky. Tak som vzala môj posledný zľavový kupón a osem eur k tomu a vybrala som sa do dm-ky po celý tento rad. To bolo ešte v júli...


Ako správnej blogerke mi najprv niekoľko dlhých dní trvalo, kým som ešte stále nepoužité produkty odfotila pre tento článok, o ktorom som si myslela, že vyjde niekedy v auguste či začiatkom septembra, a potom som sa pustila do ich testovania. Samozrejme som začala používať všetky naraz v jeden deň vrámci jedného ošetrenia pleti a tak si znemožnila spozorovať postupné zmeny na pleti vplyvom jednotlivých produktov... a neskôr mi to značne skomplikovalo zisťovanie, ktorý z produktov mi nevyhovuje a na pleti skôr škodí.


Ako som už totiž naznačila, s ich účinkami to, žiaľ, nie je až také krásne ako s ich obalmi a postupom času som začala zisťovať, že nie som sama a rovnaké pocity a postrehy ku mne prúdia z rôznych strán od rôznych ľudí. Zaujímavé ale bolo, že najväčší problém každý zaznamenal predovšetkým pri dvoch produktoch. Poďme ale porade.


Odličovací olej s extraktom z goji
Odkedy som objavila odličovací olej Balea, nesmierne rada sa k nemu vraciam a navyše som si vďaka nemu veľmi obľúbila formu odličovania pleti aj očí olejom v sprche. Dúfala som, že tento by mohol byť rovnako dobrý či lepší a pretože má  krajší obal, v kúpeľni vyzerá jednoducho krajšie. Dobre, je to malichernosť, no opäť verím, že ma mnohé pochopíte a všetci predsa dobre vieme, ako obal dokáže predávať. Okrem balení musím na tomto rade jednoznačne pochváliť je vôňa, ktorá je naozaj krásna a nechýbala, prirodzene, ani tomuto oleju. Aký ale bol?
Nemôžem o ňom povedať, že by bol vyslovene TOP, no určite nebol zlý! Oči, pery i pleť odlíčil dôkladne a bez problémov, nedráždil pleť a ani neštípal v očiach, rozpustil všetok makeup a sem-tam som ho používala aj ako prvý krok dvojkokového čistenia pleti bez toho, aby som bola nalíčená.
Keď som mala zlý deň a videla som, že moja pleť potrebuje extra starostlivosť, dopriala som jej jemnú masáž pomocou tohto olejčeka a silikónového nástavca mojej čistiacej kefky a to bol teda naozaj zážitok! 
Jediná vec, ktorá mi však na oleji nevyhovovala bolo to, že sa mi zdal pomerne hustý a nepracovalo sa s ním tak dobre ako práve s tým od značky Balea. Keď sa k nemu ale pridalo trošku vody, aby to išlo lepšie, začal ihneď emulzifikovať (robiť takú tú jemnú penu) - čo je síce podľa mňa super, no nenašla som tým pádom možnosť, ako ho trošičku zriediť. Tak či tak to ale jeho funkčnosť nijak nezhoršovalo, ani som po jeho použití nemala nejak extra rozmazané videnie, čo sa pri olejoch jednoducho stáva.
Z hľadiska funkčnosti a účinnosti som s ním ale bola veľmi spokojná, môžem ho odporučiť a s najväčšou pravdepodobnosťou si ho kúpim znovu.


Čistiaca pena s extraktom z medu Manuka
Bez ohľadu na to, čím sa odlíčim, vždy si potom pleť čistím ešte niečim penivým. Väčšinou sú to klasické gély, no v obľube mám aj peny, akurát, že som nenašla takú, ktorá by mi úplne vyhovovala. Najbližšie sa mojej predstave priblížila pena od Weledy, no to bolo ešte predtým, ako som vyskúšala túto.
Človek by si povedal, že je pena ako pena, no už pri prvom kontakte som si všimla, že táto je trošku iná. Pripadá mi oveľa hustejšia a akoby krémovejšia, ak to dáva zmysel. Zo stránky funkčnosti je podľa mňa tiež veľmi dobrá, keďže z pleti účinne zmyje zvyšky makeupu aj olejov. Rovnako ako predchádzajúci produkt, ani pena ma vôbec nedráždi a pleť je po nej naozaj príjemná.
Stále som síce väčším fanúšikom gélových produktov na čistenie pleti, no po tejto pene rada siahnem znovu, keď budem mať chuť na zmenu.


Pleťové tonikum s extraktom z medu Manuka
Tak a tu sme sa dostali k produktu, ktorý je asi najproblematickejší a najdiskutovanejší a je ním pleťové tonikum. Ja som s ním na začiatku nemala vôbec žiadny problém. Prvých niekoľko použití som ho naprosto milovala a bola som v presvedčení, že chcem, aby sa z neho stala stálica mojej pleťovej rutiny. Potom som s ním dala na niekoľko dní pauzu, v ktorej som si zhodou okolností prečítala viacero skúseností dievčat píšucich o tom, že ich z neho pálila pleť. Z toho som bola úprimne prekvapená, keďže u seba som nič podobné nepozorovala ani v najmenších náznakoch. Keď som sa k nemu po pár dňoch vrátila, zažila som to aj ja. Nie prvý deň po pauze, ani druhý, no jedného dňa sa to jednoducho zlomilo.
Prvý krát som cítila len príšerné svrbenie okolo obočia a pri ústach, čo som pripísala alergii, dala som si antihistaminikum a išla som spať. Ráno som sa však zobudila brutálne vyhádzaná. Keďže som v ten večer použila aj nový šampón, myslela som si, že to spôsobil on.
Druhý krát som ho použila potom, ako som si pleť vyliečila nevediac, čo moju predchádzajúcu reakciu spôsobilo, no vtedy som už pocítila skutočné pálenie a akoby pichanie drobnými ihličkami. Celá tvár mi sčervenala a musela som si ju niekoľkokrát umyť studenou vodou, aby to ustúpilo. Tenkrát som sa nevyhádzala, no ďalej som vodu už neskúšala.
Opäť som na ňu nabrala odvahu pred niekoľkými týždňami, kedy som si ňou so strachom vyčistila pleť po sprche s tým, že som bola úprimne pripravená na najhoršie. A síce som cítila jemné ihličkové pichanie, nebolo veľmi výrazné a prakticky hneď ustúpilo bez toho, aby zanechalo nejaké následky.
Ak mám byť úprimná, už tento toner neplánujem použiť, nakoľko nechcem mať stres a stŕpnuto čakať po každom použití, či to dopadne dobre alebo nie.
Tým pádom ho ani vám určite neodporúčam, nakoľko podobných reakcií sa vyskytlo naozaj dosť a aj keď verím tomu, že niekomu by mohol naozaj vyhovovať, u mňa veru nepochodil.Denný krém s extraktom z medu Manuka
S denným krémom mám, žiaľ, podobnú skúsenosť ako s tonikom. Nie je síce tak dramatická a ani to neskončilo žiadnymi následkami, no toto je produkt, z, ktorého mám vskutku zmiešané pocity.
Podobne ako pri toniku som spočiatku nepociťovala najmenšie problémy, no čím viac som ho používala, tým častejšie sa mi stávalo, že ma po ňom štípala pleť, samozrejme pri použití iného toneru, inak by to bolo kontraproduktívne. Nie je to ale až taká tragédia a sem-tam po ňom ešte siahnem, keď mám pocit, že by to mohlo byť v poriadku. Tak či tak platí to isté, čo som napísala vyššie, že produkt, pri ktorom s každým použitím očakávam nejaký pr*ser a jeho výsledok musím intuitívne odhadovať pred každým použitím jednoducho nie je na používanie komfortný a dôveryhodný, i keď pleť po ňom zostáva príjemná, jemná a celkovo v dobrom stave.
Keby som pred pár dňami nevidela jeden instagramový príspevok, myslela by som si, že je niečo v neporiadku so mnou, keď sa neviem rozhodnúť, čo si o tomto kréme vlastne myslím.
Moju dilemu to síce nevyriešilo, no aspoň nemám pocit, že som úplne mimo...Očný krém s extraktom z medu Manuka
Táák a teraz môžme opäť prejsť na pozitívnejšiu nôtu. Očný krém je pre zmenu úplne fajn a doteraz som s ním nemala najmenší problém, čo je ešte o čosi lepšie, nakoľko v očnom okolí by to mohol byť vzhľadom k citlivosti tejto oblasti horší problém.
Tento krémik je veľmi jemný, má ľahučkú konzistenciu, ktorá sa dobre aplikuje a rýchlo vstrebáva. Pri jeho používaní som si nevšimla ani zvýšenú tvorbu takých tých malých tukových podkožných útvarov, ktoré sa môžu pri používaní očných krémov vyskytnúť.
Ak teda hľadáte nejaký nový očný krém, ktorý by ste skúsili, možno váš úplne prvý očný krém, od ktorého nevyžadujete žiadne špeciálne anti-age, liftingové, rozjasňujúce účinky a chcete len príjemnú starostlivosť o jemnú kožičku okolo očí aspoň teraz v chladných mesiacoch, myslím, že tento by mohol byť dobrou voľbou.
Ja mám teraz očných krémov skutočne viac než dosť (a ani neviem, ako sa mi podarilo ich toľko zozbierať), čiže než si budem kupovať nový, ubehne skutočne veľa času, no myslím, že potom budem tento reálne zvažovať na opätovnú kúpu, ak nenarazím na niečo nové a zaujímavé.Pleťová maska
Pleťová maska, ktorá má úžasné obláčikové balenie, je produkt, ktorý si už znovu nekúpim, i keď s ním mám dobrú skúsenosť. Je to jednoducho preto, že podobné masky skôr nevyhľadávam, respektíve mám jednu obľúbenú tohto typu a k nej jedinej sa rada vraciam.
Tým typom myslím výživnú masku, ktorú si natriete na tvár v hrubšej vrstve, necháte 10 minút vstrebávať a zvyšok zotriete.
Výsledok na pleti po použití bol fajn, nemôžem povedať, že by som bola nespokojná, no predsa sa mi o čosi viac páčia účinky mojej obľúbenej mliečno-medovej, ktorá je dokonca ešte o čosi lacnejšia.
Jej opätovnú kúpu ale určite nevylučujem úplne, len ma to k nej už akosi neláka a mám momentálne postoj „skúsila som, stačilo“. Vám ju ale určite odporúčam, pretože za to vyskúšanie určite stojí a možno si ju práve obľúbite.Balzam na pery
Ako posledný tu mám balzam na pery, ktorý je podľa mňa jeden z tých lepších, aké sa dajú kúpiť v drogérii a po Neutrogene mi asi najviac vyhovuje a preto si ho jednoznačne kúpim znovu! Robí všetko tak ako má a funguje úplne skvelo, nie je olejovitý ani veľmi mastný, nelepí a o pery sa veľmi pekne stará, čiže za mňa určite áno.Tak a teraz by ma veľmi zaujímalo, ktoré z týchto produktov ste vyskúšali a aká je vaša skúsenosť s nimi, tak sa určite neváhajte podeliť v komentároch a ja sa na vás budem tešiť opäť čoskoro.

1 komentár

  1. Obaly sú skutočne veľmi vydarené a fotogenické, no škoda tých nepríjemných reakcií po používaní tonika. Ja som túto značku síce zaregistrovala, no nejako ma nelákala. Inak krásne fotky i článok Domi :).

    OdpovedaťOdstrániť