Mary Kay Bottanical Effects

Produkty, o ktorých vám dnes napíšem, testujem a používam už naozaj dlhý čas, no až teraz sa mi podarilo dostať k spísaniu mojich dojmov a postrehov. Niektoré fotky ste už mohli vidieť u mňa na Instagrame, kde mi aj niekoľko z vás písalo o svojich skúsenostiach s nimi, ktoré nie vždy boli úplne pozitívne a o to viac ma zaujímalo, ako obstoja u mňa. Hovoriť dnes budeme o kozmetike Mary Kay a jej pleťovom rade Botanicals Effets, konkrétne o čistiacom géle, pleťovom peelingu, osviežujúcom toniku a hydratačnom géle. Celkovo je možné povedať, že je to kozmetika určená skôr pre mladšiu pleť, no samozrejme, každá z nás je iná a ak vám produkty vyhovujú aj neskôr ako v násťročnom veku, je všetko úúplne v poriadku. Tento rad má podľa mňa veľmi pekné obaly v ružovej a bielej farbe s malými zelenými detailami, čo už samo osebe na prvý pohľad pôsobí veľmi sviežo. Rovnaký efekt má aj ich vôňa, ktorá je naozaj veľmi povzbudzujúca a energizujúca. Produkty obsahujú okrem iného aj výťažok z Aloe, ktoré pleti poskytne dávku antioxidantov a takisto výťažky z dračieho ovocia (to je také to krásne ružové, čo vyzerá ako z Príšerky s.r.o.), ktoré pomáhajú pleti bojovať proti voľným radikálom poškodzujúcim pleť. Aby som povedala pravdu, mne produkty voňajú skôr ako ružový grep, no tak či tak je ich vôňa naozaj veľmi príjemná.

Čistiaci gél je podľa mňa naozaj vydarený produkt. Je celkom hustý, takže ho na vyčistenie tváre, krku a dekoltu stačí naozaj troška a pri pravidelnom používaní, čo bolo u mňa 1x denne večer, som asi po týždni - dvoch začala pozorovať, že mám pleť jemnejšiu a rozžiarenú a moje póry sú úplne čisté. 


Pleťový peeling má veľmi podobnú konzistenciu ako čistaci gél, oproti nemu ale obsahuje drobné peelingové čiastočky, ktorých je tam na môj vkus celkom málo, nakoľko mám radšej hrubšie peelingy, no ak máte pleť s výraznejším akné, myslím si, že je lepšie zvoliť takýto jemnejší peeling. Aj napriek tomu teda môžem povedať, že je to veľmi fajn produkt, ktorý pre vašu pleť spraví to niečo extra, čo občas potrebuje každá pokožka a jednoduchý čistý gél je to dať nemôže.

Osviežujúce tonikum je jediné, ktoré už z tohto radu nemám, pretože som ho celkom rýchlo minula. Asi jediná vec, ktorá mi na tomto inak výbornom produkte prekážala bol obsah alkoholu, ktorý bol celkom citeľný nielen po čuchu ale aj na pleti, ak som si náhodou rozvŕtala nejakú vyrážku alebo po vytrhaní obočia, cítila som v tých miestach také to jemné štipkanie typické pre alkohol. Keďže zo zásady nemám rada alkohol v pleťových tonikách a podobné produkty nevyhľadávam, úplne si stopercentne nestojím za tým, aby som ho odporúčala. Na druhej strane u mňa pleťová starostlivosť po tonizácii pokračuje ďalej a snažím sa byť naozaj dôsledná, čo je asi dôvod, prečo som u seba nespozorovala nejaké následky používania produktu z alkoholom. Tak či tak si myslím, že je lepšie - ak je to čo najmenej možné - sa alkoholu v pleťovej kozmetike vyhnúť.


Hydratačný gél je ale vec, s ktorou som si úplne nesadla. Respektíve takto - ako produkt je veľmi fajn, má príjemnú ľahkú konzistenciu, rýchlo sa do pleti vstrebáva a nelepí. Ja mám ale pocit, že mne už nestač a jednoducho potrebujem niečo viac. Či už pod neho použiť nejaké výživnejšie sérum alebo ho navrstviť klasickým krémom. Možno je to o mojom zvyku, no skôr sa prikláňam k tomu, že moja pleť má už jednoducho trošku iné požiadavky. Čiže aj keď ho hodnotím celkovo pozitívne, odporučila by som ho predsa skôr úplne mladučkej pleti.


Čo sa týka nejakých problémov, o ktorých ste mi písali, že sa u vás objavili, ja som na sebe nespozorovala žiadne negatívne účinky či alergické reakcie, čiže aj v tomto smere to u mňa bolo v poriadku. Veľmi dobre ale viem, že recenzovať kozmetiku je jedna z najnevďačnejších činností, nakoľko sme každý úplne iný a i keď sa to stále dokola opakuje naozaj z každej strany, ja sama na to často pozabudnem pri mojich hodnoteniach produktov. Predovšetkým pri kozmetike je potrebné zvážiť svoj typ a stav pleti, vek, alergie na rôzne zložky a množstvo ďalších faktorov.

Som rada, že ste si prišli článok prečítať a teším sa vašu ďalšiu návštevu!

2 komentáre

  1. veľmi by som niekedy túto kozmetiku chcela vyskúšať tak lepšie ale bohužiaľ patrím medzi ľudí, ktorí mali veľmi silné alergické reakcie na ich produkty :/
    POĎ SA U MŇA NA BLOGU ZAPOJIŤ DO VIANOČNEJ GIVEAWAY A UROB SI RADOSŤ <3

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tonikum neobsahuje alkohol, ale výťažok z vilínu, ktorý sa tradične používa na stiahnutie pleti, pričom nesôsobuje pocit napnutej alebo suchej pleti. 😉

    OdpovedaťOdstrániť