Vlasová starostlivosť PLANTUR 21

Už asi rok a pol, možno i viac, si všímam, že ma moje vlasy opúšťajú akosi častejšie a vo veľkých množstvách. Dokonca som nespočetnekrát hovorila aj mamine či Gabkovi, že plešatiem, sťažovala som sa na to kaderníčke, ktorá sa na mne dobre pobavila a snažila sa ma vyviesť z môjho presvedčenia, no ja jednoducho cítim, že mám menej vlasov a sú redšie. Všímam si to najmä na temene, okolo čela, uší a v „kútoch“. Ako správny hypochonder som si dokonca diagnostikovala aj alopeciu, ktorú som si, našťastie, aj sama dokázala vyvrátiť, no ani tak ma neprestalo trápiť to, že som po každom umývaní vlasov z odtoku vytiahla veľkú (naozaj veľkú) hrsť vlasov. Áno, viem, že padanie vlasov je normálne a vlasy vypadávajú úplne všetkým. A tiež si, samozrejme, uvedomujem, že keďže si vlasy medzi umývaniami nečešem, tak sa tam tie prirodzene vypadnuté vlasy nazbierajú a ja ich potom pri umývaní „vyplavím“. To je všetko v poriadku, lenže svoje vlasy poznám, mám ich už nejaký ten piatok a jednoducho viem odhadnúť, kedy je to množstvo, ktoré vyberiem z odtoku (hnus,  ja viem, ale ktorá z vás to nepozná?!) už naozaj podozrivo veľké. 
Všetko mi do seba začalo akosi lepšie zapadať vtedy, keď som začala používať dvojicu produktov od značky Plantur 21 - šampón a elixír, alebo teda tonikum. 


Keď mi prišli a rozprávala som sa o nich s niekoľkými dievčatami, dozvedela som sa naozaj zaujímavé príbehy o tom, ako produkty od Plantur naozaj zafungovali u kamarátiek mojich kamarátiek. Vložila som teda do nich svoju dôveru a začala som s pravidelným používaním. Teda, šampónom som si umývala vlasy pravidelne, no tonikum som spočiatku dosť zanedbávala. 

Než sa ale dostanem k mojim postrehom týkajúcich sa samotných produktov, rada by som sa ešte na chvíľku vrátila k samotnému vypadávaniu vlasov. Spolu s produktami mi totiž prišla aj taká maličká  štvorstranová brožúrka, v ktorej som si prečítala ako veľmi dokáže stres, nedostatok spánku, redukčné diéty a všeličo ďalšie ovplyvniť organizmus a metabolizmus natoľko, že sa rapídne zhorší rast vlasov. 
Všetko to o nedostatočnom prekrvení a výžive vlasových korienkov viem, tieto informácie sú mi známe, no akosi mi v mojom vedomí zapadli do zabudnutia a mne ani len nenapadlo si spojiť posledných niekoľko náročných mesiacov, ktoré skutočne trvali hádam ešte od môjho odchodu zo školy v roku 2016, a stav mojich vlasov.
A keďže je úplne logické, že keď vlasy pravidelne vypadávajú ako každému inému, no nové nerastú, tak rednú (žiarovička!). Možno si teraz poviete, že to všetko je úplne jasné a jednoznačné, verte mi, že niekedy to človeku nedôjde. No, keďže som si teda všímala, že strácam akosi veľa vlasov, jasné, že som niekoľko vecí vyskúšala, no vždy som sa na to vykašlala, nakoľko som nevidela žiadne výsledky. A podobne to bolo aj s týmito produktami, ALE! Je tu to ale, ktoré spočíva v šampóne. Ten som si zamilovala už od prvého umytia, pretože vlasy som po ňom mala úžasne jemné a hebké, mäkké a nadýchané, navyše naozaj krásne voňali a dokonca som nemala ani veľmi potrebu používať kondicionér (používala som ho, lebo som na to zvyknutá, no naozaj som zvažovala, že prestanem). Keďže je to šampón určený špeciálne pre farbené a namáhané vlasy a naozaj mi vyhovoval, tak som ho používala ďalej aj keď som bola toho názoru, že na rast vlasov nefunguje. Občas som k nemu pridala aj tonikum, no ako som písala už vyššie, dosť som to zanedbávala.A až nedávno nastal taký menší zlom, po ktorom som začala aj tonikum používať naozaj poctivo po každom umytí a starostlivo si ho masírovať do pokožky hlavy. Objavila som si totiž okolo čela také tie nové krásne maličké dvojcentimetrové vlásky, ktoré sa ešte ani nesnažia vlniť, len tam sú a robia mi radosť! Nie je ich veľa, no sú pre mňa veľkou motiváciou. Viem, že ideálne by som mala tonikum používať každý deň a pomaly sa dostávam už aj k tomu, no aj tak toto celé považujem za naozaj veľký pokrok, z ktorého sa úprimne teším!
Okrem toho som si tiež začala vnímať, že moja pravidelná guča vypadnutých vlasov je tak polovičná!!! Dokonca ma zamrzelo, že som ju neodfotila pred začatím používania, no aj teraz mi to pripadá dosť odporné, takže to asi nebol až taký krok vedľa, čo?
Produkty ešte mám, neminula som ich (a to ich používam od septembra!), takže potom vám budem vedieť povedať oveľa viac, no keďže som nedávno prišla na tento objav, veľmi som sa oň s vami chcela podeliť.

Zatiaľ je to teda odo mňa všetko, no veľmi by ma zaujímali vaše skúsenosti s produktami Plantur 21, tak sa určite podeľte v komentároch ;)

1 komentár

  1. tiež mi v poslednom čase dosť povypadávali vlasy a aj stále vypadavajú, takže po tomto sa musím určite pozrieť, keď píšeš že to zaberá <3

    OdpovedaťOdstrániť