PRINCESS MANICURE

Možno viete, možno nie, no odkedy si pamätám, mám naozaj veľkým problém s kvalitou mojich nechtov. Najspokojnejšia som s nimi bola vtedy, keď som nosila gélové od mojej najšikovnejšej Niky, ktoré by som najradšej mala aj teraz, no keďže si v mojej aktuálnej práci nemôžem úplne dovoliť chodiť s príliš veľkými odrastami a zároveň viem, že nemám čas k nej chodiť s dôslednou pravidelnosťou, radšej si nechávam svoje prirodzené. Stále ale verím, že čoskoro sa budem môcť opäť zveriť do jej starostlivosti...
Zatiaľ si však musím dajak vystačiť sama so svojimi prírodnými nechtami a vlastnou (ne)šikovnosťou. Nechcem, aby to vyznelo negatívne, v princípe sa mi moje nechty celkom páčia - majú pekný tvar a keď majú lepšie obdobie, vedia mi aj trošku podrásť, no sú podľa mňa veľmi nespoľahlivé a nikdy neviem odhadnúť, ako sa v ten-ktorý týždeň rozhodnú zachovať.


Ako som tak nedávno premýšľala, čo sa týka úpravy nechtov, za posledný rok či dva sa toho u mňa v zmysle vkusu celkom dosť zmenilo. Stále sa mi páči menšia dávka extravagancie (a pri gélových nechtoch by som si ju asi pokojne dopriala), no už si neviem predstaviť, že by som mala nechty v akomkoľvek tmavom a výraznom odtieni zelenej, fialovej, modrej, žltej či oranžovej (maximálne si viem predstaviť ich pastelové verzie, no aj to asi len pri modrej a fialovej). 
Dávam prednosť skôr klasike, teda nahým, červeným a baby pink odtieňom a práve to je farba dvoch mojich aktuálne najobľúbenejších lakov od trend it up, ktoré som objavila vďaka stories Lindy Tayllor.
Tieto Glitter Paint laky sú veľmi zaujímavé tým, že sú polomatné, no zároveň obsahujú aj zlaté trblietky, čo po zaschnutí vytvára naozaj veľmi zaujímavý finiš. Ich pigmentácia je nižšia, čoho výsledkom je neúplné krytie a veľmi pekný sheer efekt - z toho sa väčšinou skôr neradujem, no k týmto dvom mi tak skvelo pasuje, že ho vnímam ako ich prednosť. A teraz tak trochu dúfam, že je z tohto môjho opisu zrejmé, že ide o naprosto dokonalé princeznovské laky, do ktorých sa hneď zamiluje každá romantická duša. 

Poviem vám, že sa mi celkom páči aj ich lesklý variant, ktorý sa dá veľmi jednoducho dosiahnuť tak, že ich po zaschnutí ešte pretriete vrstvičkou klasického topcoatu ;) Ja to však nerobievam veľmi často a nechávam ich tak, ako boli „navrhnuté“. Pod nich ale vždy používam nejaký podklad, na čo som si už  natoľko zvykla, že si neviem svoju manikúru bez tohto kroku predstaviť. 
Najradšej používam basecoat od Dermacolu alebo Complete Care od Sally Hansen, ktorý môžete vidieť na fotkách. Kupovala som si ho ešte minulý rok a stále si veľmi dobre drží svoje vlastnosti i konzistenciu a môžem vám ho vrelo odporučiť (a navyše má krásnu fľaštičku).
Takýto môj nechtový rituál, ku ktorému väčšinou pridávam aj skracovanie, tvarovanie a starostlivosť, absolvujem väčšinou raz do týždňa a spravidla cez víkend, no zisťujem, že čím menej si svoje nechty všímam, tým viac sa im darí, čo je pre mňa nesmierne nepochopiteľné a prekvapivé. Máte to tiež tak, alebo vaše nechty prosperujú skôr pri pravidelnej starostlivosti? 
PS: Dúfam, že sa vám páčia aj takéto oddychové články... Sem-tam totiž ešte nejaký určite pridám :)


2 komentáre