V I S I O N B O A R D

Keď som si koncom minulého roka pomaly plánovala články na ten nastávajúci, ani vo sne by mi nenapadlo, ako ťažko sa mi budú písať práve tieto slová. Teda nie že by bolo potrebné za nimi niečo hľadať, no úprimne som si naozaj nemyslela, že s týmto článkom budem prichádzať v čase, kedy už podobných článkov a videí z aktuálneho obdobia bude pomaly viac ako fotiek k #10yearschallenge. 
V decembri, kedy som sa definitívne rozhodla, že sa predsa len na svojich platformách pustím do témy zákona príťažlivosti, som tento článok konzultovala s jediným človekom, o ktorom som vedela, že niečo podobné plánuje. Keby som vtedy čo i len tušila, kto všetko s témou visionboardu v tento mesiac príde, asi by som viac zvažovala, či ho vôbec písať. Nič to, takéto veci sa jednoducho stávajú...


Nakoľko viem, že sa na tento môj článok budem neraz odvolávať v ďalších príspevkoch či videách k téme zákonu príťažlivosti, tak či tak „nemám inú možnosť“ (teraz to asi vyznelo vážnejšie, než som chcela, čo?). Nie že by som bola ten typ, ktorý sa vzdá svojho zámeru len preto, že by to mohlo v kontexte iných udalostí vyzerať zvláštne alebo dokonca zle, ale určite viete, ako to myslím.
V dnešnom článku by som sa chcela venovať visionboardu, alebo teda tabuli vízií, ako nesmierne silnému nástroju v procese zhmotňovania vašich snov. Neberte ho, prosím, ako tutorial na jeho tvorbu, nakoľko žiadny univerzálny návod určite neexistuje a každý visionboard je jedinečný rovnako ako jeho tvorca.
A ak sa teraz začínate trochu strácať a nevideli ste jedno z mojich posledných videí, určite vám odporúčam sa na neho pozrieť skôr, ako budete pokračovať v čítaní :)

Visionboard, alebo tabuľa vízií je nesmierne silný nástroj v procese zhmotňovania vašich snov.

Či už sa odvolám na Tajomstvo alebo akýkoľvek iný zdroj informácií o zákone príťažlivosti, všetky sa skôr či neskôr stretnú v jednom bode - vo vizualizácii. Tá je v procese zhmotňovania snov naozaj nesmierne dôležitá a predstavuje asi najkľúčovejšiu činnosť, ktorá vám môže pomôcť naladiť sa na vlnovú dĺžku (a silu, intenzitu a všetko to ostatné) každého človeka, veci či situácie, ktoré chcete vo svojom živote mať.
Samotná vizualizácia a činnosť v zmysle „act as if“ môže byť pre niektorých ľudí naozaj nesmierne náročná a preto existujú najrôznejšie spôsoby, ako je možné si ju zjednodušiť, spríjemniť a byť pri nej kreatívny. Jedným z týchto spôsobov je práve tvorba nástenky vízií.V princípe je úplne jedno, čo použijete ako základ. Či už klasickú korkovú nástenku, kovovú mriežku, obyčajný kancelársky papier či dokonca albumy na Pintereste. Na tento základ budete pripevňovať obrázky toho, čo chcete. Shelby Mustang, 10 000€ na účte, dovolenku na Bali, zorganizovanú skriňu, kúsok koláča či hrnček kávy. Žiadne želanie nie je príliš malé alebo príliš veľké, na to nezabúdajte!

Čo je nesmierne dôležité, je vaše sústredenie. Počas tvorby svojej tabule vízií by ste sa mali sústrediť len a len na ňu. Počas hľadania aj vystrihovania obrázkov a fotiek by ste sa mali cítiť tak, akoby tie veci už boli vaše. Mali by ste sa cítiť šťastní z toho, že na vás pred domom čaká vaše vysnívané auto alebo že o chvíľu sa budete prechádzať na svojej vysnívanej pláži. V tejto chvíli nejde o to správať sa tak, ako by ste tie veci už mali, ide o to, aby ste sa cítili šťastní a vďační za to, že ich už máte.Žiadne želanie nie je príliš malé alebo príliš veľké, na to nezabúdajte!

Dávate si na svoju nástenku fotku ženy s dlhými vlasmi, aké by ste chceli? Precíťte to a predstavte si, že ich už máte. Zavrite si na chvíľku oči a predstavte si, že tam už sú. Ak je to zo začiatku veľmi ťažké, predstavte si, že ich máte v drdole. Vnímajte svoje pocity a svoju radosť z toho, že máte to, po čom ste túžili.
Dávate si na nástenku fotku peňazí? Precíťte to a predstavte si, že je to fotka, ktorú ste práve odfotili vy, u vás doma a na tej fotke sú vaše peniaze, ktorými disponujete. 
A tak ďalej, a tak ďalej...

Fotky a obrázky, ktoré použijete, by mali zobrazovať konkrétne veci. Často sa však stáva, že nie je možné nájsť obrázok konkrétnej veci či situácie, ktorú chcete pritiahnuť. Ja v takomto prípade využívam to, čo je tomu najbližšie, je toho symbolom alebo to má pre mňa silnú spojitosť. Nikto ďalší okrem vás tomu nepotrebuje rozumieť. Dôležité je, že VY viete, čo konkrétne obrázky predstavujú, čo pre vás znamenajú a ako sa vďaka nim cítite. 

Nikto ďalší okrem vás tomu nepotrebuje rozumieť.

Len pre predstavu, ja som si na svoju novú tabuľu vízií dala fotky Lany kvôli jej dlhým vlasom, aké by som tiež chcela mať a fotky Dity kvôli jej postave, elegancii a pôvabu. Neznamená to, že chcem byť speváčka či tanečníčka burlesque (i keď...) alebo sa chcem navlas podobať týmto ženám. Jednoducho je dôležité to, čo v týchto obrázkoch vidím ja a čo si vďaka nim dokážem vizualizovať.
Či už si potom svoju tabuľu vystavíte na oči alebo ju skryjete je len a len na vás. Ja osobne verím najmä v ten proces jej tvorby, ktorý je podľa mňa a z mojej skúsenosti najsilnejší a najefektívnejší v procese zhmotňovania. Ja si podobné tabule, nástenky a papiere tvorím odkedy si pamätám. Vždy som milovala koláže a vždy som si rada predstavovala to, po čom som túžila, preto sa to už stalo súčasťou môjho života. A preto bez ohľadu na to, aký je čas v roku, keď cítim, že si ju potrebujem vytvoriť, idem do toho. 

Na záver by som si dovolila pripojiť jeden z mojich obľúbených a pre dnešnú tému veľmi výstižných citátov:


The secret of having it all is believing you already do.


Je to skutočne tak. Jediným tajomstvom dosiahnutia čohokoľvek je viera a vedomie, že to tak už je. Act as if! Držím vám palce a teším sa na vás opäť v nedeľu ♥
1 komentár

  1. Dost mi mrzí, že fakt kolují jen fotky jak vypadli lidi předtím a teď. Každému je sakra jasný, že změny tam jsou a budou.
    Nástěnka je strašně krásná! Já si tyhle sny lepím do diáře, jelikož ho nosím vždy sebou a je to fakt velká část mého já ♥

    ALL ABOUT CANDYS LIFE

    OdpovedaťOdstrániť