Výzva | Reading Is Sexy

Vitajte pri prvom článku roku 2019! ♥
Na tento rok som si vymyslela niečo nové. Niečo, čo na mojom blogu ešte nebolo a, myslím, že som to  ešte nevidela ani na žiadnom inom blogu v našich končinách (no môžem sa, samozrejme, mýliť). Nebudem klamať, nie je to úplne z mojej hlavy, nakoľko som sa nechala inšpirovať mojou obľúbenou americkou youtuberkou Sam Ozkural, ktorú sledujem niekoľko posledných mesiacov a ktorá ma k tomuto svojou tvorbou výrazne motivovala.

Rozhodla som sa na tento rok pre seba a zároveň aj pre vás pripraviť niekoľko výziev. Je totiž zopár vecí, ktoré chcem tento rok zažiť, zvládnuť, prekonať a dosiahnuť a napadlo mi, že by sa medzi vami mohli nájsť také, ktoré do toho budú chcieť ísť so mnou.


Napadlo mi tiež, že by bolo skvelé, keby sme sa mohli navzájom podporiť a inšpirovať, a preto som sa rozhodla na Instagrame používať hashtag #CandyGrantChallenge, ktorý môžete pridávať k svojim fotkám a zdieľať tak so mnou - aj ostatnými, ktorí sa rozhodnú zapojiť - ako sa vám s výzvami darí. Určite to všetko budem sledovať a veľmi rada budem niektoré vaše fotky zdieľať u seba v stories alebo na blogu. Myslím si totiž, že spolu nám to pôjde oveľa lepšie a budeme si vzájomnou motiváciou.
Nepôjde o náročné či komplikované výzvy, skôr o niekoľko spôsobov, vďaka ktorým si spríjemníme každodennú rutinu, budeme sa tešiť z každého dňa, prinesieme do svojich životov pozitívnu energiu a možno prispejeme k celkovému zlepšeniu nášho doterajšieho životného štýlu. Aspoň tak si to predstavujem a to by som bola rada, keby sa podarilo *pray*!
Ku každej výzve zároveň vytvorím aj plánik, ktorý si budete môcť stiahnuť a vytlačiť, aby ste do neho mohli písať a mať ho na očiach, ak budete potrebovať.A teraz k prvej tohtoročnej výzve! Možno viete, že minulý rok bol pre mňa v oblasti čítania kníh problematický. Veľmi som ich chcela čítať a plánovala som dobehnúť všetky zanedbané tituly, ktoré mi stoja v knižnici, no vždy prišlo niečo, čo malo prednosť. A tak musím zahanbene priznať, že som za celučičký rok prečítala len dve knižky (!!!)
Tento rok som si povedala, že všetky tie zdanlivé prekážky prekonám a prečítam MINIMÁLNE dvadsaťštyri kníh, teda dve knihy za mesiac, čo mi v tejto chvíli pripadá ako celkom reálne splniteľný cieľ.
Výzve som dala názov Reading Is Sexy, pretože si jednoducho myslím, že je to tak a koniec koncov, kto by nechcel byť sexy takýmto „intelektuálnym“ spôsobom? Okrem toho viem, že nie som sama, koho už unavuje a vyčerpáva neustále pozeranie do monitoru počítača či obrazovky mobilu a rozhodla som sa čas strávený na internete obmedziť na „nutné minimum“, pričom veľkú časť svojho voľného času by som chcela vyplniť práve čítaním kníh miesto znudeného klikania na rôzne stránky, ktoré mi prakticky nič nedávajú.
Samozrejme, aj ja svojim obsahom prispievam k tomuto digitálnemu fenoménu a určite naďalej budem, no neznamená to, že je nevyhnutné tráviť online 80-90% nášho voľného času.Poviem vám pravdu, s prípravou hárku pre túto výzvu (stiahnuť si ho môžete na konci článku) som celkom bojovala, nakoľko nie som úplne zdatná v oblasti grafických úkonov na počítači. Nikdy som sa tomu nevenovala, no zároveň verím, že nikdy nie je neskoro začať.
Nie je to síce úplne najkrajšie a graficky najdokonalejšie dielo, no myslím si, že určite poslúži. Nižšie vám pripájam aj porovnanie toho, ako vyzeral plánik po mojom prvom pokuse o jeho zhotovenie a ako som ho neskôr prerobila na (podľa mňa) výrazne krajšiu verziu.


Môžete si ho, samozrejme, vytlačiť vo formáte A4 aj A5 podľa toho, čo vám viac vyhovuje.
A ako si môžete všimnúť, je v ňom miesto na dvanásť kníh, čo má svoj konkrétny dôvod. Keďže verím, že sa medzi vami nájde niekto, kto sa do výzvy bude chcieť zapojiť, no dve knihy mesačne sa mu zdajú veľa, budem rada, keď sa zapojí aj tak aspoň s jednou knihou mesačne.
Ak sa teda pustíte do tej „ťažšej“ verzie, jednoducho si hárok vytlačíte dvakrát a vyplníte v ňom 24 titulov, ktoré by ste chceli tento rok prečítať. Keď sa vám to podarí, jednotlivé knihy si jednoducho „odškrtnete“ v pripravenom políčku.


Keďže je to moja prvá výzva, ktorú som týmto spôsobom pripravila, naozaj dúfam, že som všetko napísala zrozumiteľne a budem úprimne VEĽMI rada za všetky vaše reakcie a najmä fotky vašich vyplnených zoznamov. Už teraz sa neviem dočkať toho, ako budeme všetko spolu zdieľať! ♥

• Hárok si môžete stiahnuť TU •

PS: Dúfam, že sťahovanie funguje, pretože aj to som teraz robila prvý krát :D
PPS: Čítaním to u mňa neskončí! Plánujem s knižkami ďalej pracovať, no o tom sa dozviete viac, keď to bude aktuálne ;)
PPPS: Tá úžasná podložka z ružového achátu je z designea.sk ♥


4 komentáre

 1. Mega výzva, do ktorej sa určite zapojím! :) Neviem síce, kedy začnem, lebo skúškové... Ale idem do toho!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeej, ďakujem! ♥ Budem veľmi rada, vlastne už som :)*

   Odstrániť
 2. Och toto je úžasné <3 presne aj pre mňa je čítanie dosť nedosiahnuteľná téma, na ktorej by som chcela veľmi pracovať! A plán je úplne nádherný! Ty si šikulka!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Peti, ďakujem ti veľmi pekne! ♥ Takto na tom budeme môcť pracovať spolu :) Dúfam, že sa do výzvy zapojíš :)*

   Odstrániť