Reading Is Sexy Challenge | Po pol roku

Tak a uplynul nám prvý polrok tohto roku. Zároveň nám uplynul aj prvý polrok výzvy Reading Is sexy. Utieklo to akosi prirýchlo, nezdá sa vám? Dobre, dobre, je to trochu trápne zvaľovať neúspechy na rýchlosť plynutia času, ja viem... Čo chcem ale povedať - práve teraz je ideálny čas na takú „polo-bilanciu“ a zhodnotenie, čo funguje a čo nefunguje a ako sa nám darí. Respektívne mne, keďže tento článok píšem sama (i keď musím povedať, že niektorým z vás sa darí naozaj obdivuhodne podľa fotiek, ktoré zdieľate na Instagrame s hashtagom #candygrantchallenge!!).Ak si spomínate - a ja teda áno - na začiatku roka som bola veľmi optimistická. Zadala som si cieľ prečítať všetky neprečítané knihy, ktoré mám doma. Hm, trochu odvážne, povedala by som... Môj cieľový počet kníh totiž bol vyše štyridsať, čo znamená, že keby sa mi darilo tak, ako som plánovala, teraz by som ich mala mať za sebou viac než dvadsať. Mám ich... ehm... tak šesť?
Nesúďte ma, naozaj som chcela, mám ich totiž rozčítaných asi ďalších šesť a všetky ma bavia, no nemám na ne čas.

Dobre, tak zvaľovať neúspechy na nedostatok času je ešte trápnejšie, no v tomto prípade je to naozaj tak. Ja na čítanie potrebujem svoje miesto, atmosféru a určité vnútorné rozpoloženie, pri ktorom ideálne nebudem riešiť prácu, varenie, upratovanie, internety, (nielen moje) zdravotné ťažkosti a (nielen moje) životné drámy a starosti... a teraz vidím ako veľmi jednoducho by sa tento článok mohol zvrhnúť k tomu, že človek najprv potrebuje vyriešiť svoje veci, než bude môcť riešiť veci svojich kamarátov, ktoré by inak riešil rád a ochotne, no za daných podmienok ho akurát tak rozčuľujú a vyčerpávajú. Taaakže, STOP!
Prosto a jednoducho, podcenila a zanedbala som veľa vecí a preto som tam, kde som. Moja chyba, lesson learnedPodobne je to inak aj s ďalšími výzvami, na ktoré som sa veeeľmi tešila a bola som odhodlaná ich chystať aj s vedomím, že sa do mnohých zapojím len ja sama, no akosi na mňa realita pôsobila demotivujúcejšie, než som si predstavovala. Nehovorím, že ich nakoniec nebudem robiť vôbec, no nebudú každý mesiac-dva ako som pôvodne plánovala. A dospela som k tomu, že už nechcem plánovať, koľko a kedy ich bude. Spontánnosť je aj tak niekedy to najlepšie, čo nás môže postretnúť, no nie? 

Každopádne! Máme pred sebou ešte druhý polrok, ten jesennejší, zimnejší a útulnejší, čo je práve ten polrok, ktorý je tu predovšetkým na čítanie kníh s hrnčekom čaju alebo kakaa v teplom župane, pri zapálených sviečkach... a tak celkovo, veď vy určite viete. 


PS: Tento článok bol písaný neutrálnym až veselým tónom ;) 
PPS: Dúfam, že ste ho v tom tóne aj čítali :) 
PPPS: Ak ste sa do výzvy zapojili, ako sa vám darí? 

2 komentáre

  1. Na tento článok som čakala od začiatku roka. :D Ešte viac sa teším na ten koncoročný. Ja inak úplne rozumiem, že vesmír teraz nie je veľmi naklonený tvojmu čítaniu - tiež sa na to musím ,,cítiť". Každopádne súhlasím, že na jeseň to možno pôjde ľahšie, len to hlavne nevzdávaj. ;) Ja som sa tiež zapojila a cez skúšky mi to išlo veľmi ťažko, no cez leto to plánujem nakopnúť a snáď svoju tridsiatku do konca roka dám. :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mám to stejně :D vždy mám více rozečtených knih a čtu zrovna tu, na kterou mám náladu :) Také se ke čtení nedokážu dokopat každý den, přesně jak říkáš - musím být v tom správném rozpoložení. Já mám za letošek přečtené jen dvě zatím.. stydím se! To jsem začátkem roku měla v plánu přečíst alespoň jednu měsíčně, haha. No tak musíme zabrat! :)

    OdpovedaťOdstrániť