Paletka Pretty Rose a laky na nechty Nail styles 2019 od Alciny

Dodnes si pamätám, ako som zareagovala, keď som ju prvý krát uvidela na promo fotkách - zrýchlil sa mi tep, obliala ma horúčava, vyschlo mi v ústach a jediné, čo som zvládla povedať s ešte stále otvorenými ústami a omámeným výrazom bolo: „Tú musím mať!“ A teraz si predstavte tú radosť, keď mi prišla domov...


Už som sa stretla s viacerými paletkami (a keby ste to náhodou nevedeli, paletky akéhokoľvek druhu sú mojimi úplne najviac najobľúbenejšími produktami z dekoratívnej kozmetiky), o ktorých som si myslela, že sú najkrajšie na svete. Vždy potom prišla nejaká iná, o ktorej som si to myslela tiež a tak som si povedala, že to už nebudem viac robiť a nebudem každú jednu titulovať. 
Keď sa tak nad tým ale zamýšľam, je to niečo ako súťaž krásy - aj tam je každý rok niektorá žena najkrajšia podobne ako tie pred ňou či po nej. A preto si myslím, že keď momentálne označím za najkrajšiu túto od Alciny, všetky budeme vedieť, ako to myslím ;)

Spolu s ňou som v krabici našla aj prekrásny lesk na pery a ultra chutný kabuki štetec, ktorý vyzerá ako kvetinka. Napriek tomu, že oba tieto produkty sú naozaj krásne, obľúbila som si ich a veľmi rada ich používam, kráľovnou zásielky bola jednoznačne paletka Pretty Rose.
V tejto paletke sú štyri očné tiene - tri saténovo-matné a jeden trblietavý - a farba na líčka. Na nej ma nesmierne zaujal jej veľmi zaujímavý reliéf, ktorého som sa zo začiatku ani nechcela dotknúť zo strachu, že ho zničím (veď to určite poznáte). 
Táto farba na líčka sa skladá z troch odtieňov, no poviem vám pravdu, samostatne som ich ešte nepoužila a vždy ich naberám všetky spolu, pretože vytvárajú veľmi pekný teplý odtieň, ktorý je podľa mňa ideálny práve na leto. 
Tiene sú zasa, okrem trblietavého zlatého, v studenších fialových tónoch a majú krásny finiš. Nie sú úplne matné, čomu asi vďačím za to, že nie sú suché a neprášia a sú podľa mňa ideálne pigmentované. Veľmi dobre sa mi s nimi pracuje a look, ktorý som si s nimi zvykla vytvoriť, som si naozaj obľúbila. Mohli ste ho vidieť v mojom poslednom vlogu medzi zábermi z príprav na svadbu.Čo vás určite zaujíma, je výdrž, mám pravdu? Ja (by) som na ňu tiež bola zvedavá a to najmä preto, že som paletku z veľkej časti testovala v teplých mesiacoch, kedy sa v 98% vôbec nelíčim, pretože zo mňa všetko tečie, a navyše to bolo najčastejšie na oslavách a svadbe, čo sú udalosti, ktoré dajú líčeniu všeobecne poriadne zabrať, nieto ešte keď je stred júla. 
Pri líčení tváre som väčšinou použila bázu, BB krém, sypký fixačný púder a následne som všetko ešte poistila fixačným sprejom a naozaj môžem s čistým svedomím povedať, že farba na líčka z tejto paletky - ktorú ja používam ako lícenko-bronzer - naozaj vydrží, nestráca sa a nefľakatie dokonca ani v tých pár prípadoch, kedy som líčenie tak dôkladne nefixovala. 
Musím to všetko takto zdôrazniť, pretože väčšinou mám práve opačnú skúsenosť a nakoľko mám mastnú pleť, len máloktorý obdobný produkt mi vydrží viac ako 30 minút. Samozrejme, keď mi z tváre tečie cícerkom (čo sa mi stalo na spomínanej svadbe), je jasné, že líčenie nebude po celej noci v tip-top stave, ale pri bežnom fungovaní i tancovaní sa naozaj nie je čoho obávať a je možné sa na tento produkt spoľahnúť. 
Očné tiene, to je ešte trošku o niečom inom. Tam stačí báza zafixovaná púdrom a držia ako pribité, nech už robím čokoľvek! 

Celkovo si myslím, že táto paletka sa Alcine naozaj podarila a určite vám odporúčam sa na ňu pozrieť v niektorom z partnerských salónov.Dnes však ešte nekončíme! Okrem paletky ma v poslednom čase z noviniek od Alciny zaujala ich nová limitovaná kolekcia mini lakov na nechty Nail Styes, ktorá sa inšpirovala atmosférou populárnych veľkomiest. 
Jednotlivé odtiene sú pomenované po svetových metropolách ako napríklad New York, Istanbul, Lyon, Sevilla, Sydney a piatich ďalších. Nájdete medzi nimi matné, lesklé aj trblietavé textúry a nechýbajú ani podkladový a rýchloschnúci vrchný lak.
Viete ako sa hovorí: Keď nejde Mohamed k hore... A keďže ja sa tento rok nedostanem na žiadnu dovolenku, dovolenka prišla za mnou a zobrala ma so sebou do Amsterdamu a Tokia, čo sú pre mňa naprosto ideálne odtiene a totálne som si ich zamilovala (ďakujem, Alcina, fakt dobrý výber!), rovnako ako base a top coat. 
Všetky tieto laky sa veľmi dobre aplikujú, rýchlo schnú a tie farebné navyše veľmi dobre kryjú. S ich výdržou je to trošku slabšie, no popravde, mne na nechtoch všetko vydrží rovnako dlho (čítaj deň-dva maximálne), takže z toho nerobím žiadnu vedu.

Ak by ste aj vy chceli svoju zbierku lakov doplniť o naozaj krásne odtiene a priniesť si spolu s nimi aj závan ďalekých ciest, viete, čo robiť ;).


4 komentáre

 1. Super paletka. A ten zlatý odtieň, ach. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. túto značku nepoznám ale vypadá dobre :)

  WHEN PIGS FLY

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Máš úžasnej blog, narazila jsem na něj díky tvojí "reading challenge" a jsem moc ráda! :)
  Paletka je nádherná, máš moc hezký fotky. Ten zlatej stín je boží!!


  GrünHauz
  Š.

  OdpovedaťOdstrániť